HomeŚwiat

Dmitrij Miedwiediew ponownie na czele rządzącej partii w Rosji

Dmitrij Miedwiediew ponownie na czele rządzącej partii w Rosji

Dmitrij Miedwiediew nadal będzie przewodniczył ugrupowaniu Jedna Rosja. Delegaci, którzy od soboty obradują w Moskwie, ponownie powierzyli rosyjskiemu premierowi kierowanie obecnie rządzącą partią.

Dmitrij Miedwiediew przewodniczy Jednej Rosji od 2012 roku. Objął tę funkcję zaraz po odejściu z urzędu prezydenta. W opinii ekspertów, jego pozycja nie była zagrożona, bowiem to on doprowadził partię władzy do sukcesu wyborczego w 2016 roku, zapewniając jej konstytucyjną większość w Dumie Państwowej.
Sam Miedwiediew nazwał Jedną Rosję „główną siłą wspierającą prezydenta Władimira Putina”. Przypomniał także, że w przyszłym roku odbędą się w Rosji wybory prezydenckie, które obecnie rządząca partia, zamierza wygrać. Ostrzegł także przed lekceważeniem siły ugrupowań opozycyjnych. W jego ocenie, przeciwnicy Jednej Rosji zamierzają jesienią doprowadzić do sytuacji, w której konieczne będzie zorganizowanie przedterminowych wyborów prezydenckich. -„Nie należy więc wdawać się w intrygi i uważać na prowokacje” – stwierdził.
Szef rosyjskiego rządu odniósł się także do sytuacji międzynarodowej, dając do zrozumienia, że Rosjanie nie powinni liczyć na rychłe zniesienie zachodnich sankcji. -„Pora pożegnać się z iluzjami. Nie ma co liczyć na przyjście jakiś nowych, zachodnich liderów” – oświadczył Miedwiediewa.

Maciej Jastrzębski/Moskwa, Fot. Dreamstime.com

COMMENTS