HomeFloryda

Disney zwolni 28,000 pracowników w parkach w Kalifornii i na Florydzie

Disney zwolni 28,000 pracowników w parkach w Kalifornii i na Florydzie

Disney zwolni 28,000 pracowników, pracujących w parkach na terenie Kalifornii i Florydy.

Disney zwolni 28,000 pracowników, którzy pracują w ich dywizjach na terenie Kalifornii i Florydy. Zwolnienia nastąpią w dywizjach: Parki (Parks), Experiences (Doświadczenia) i Products (Produkty).

Firma ogłosiła we wtorek, że w związku ze stale trwająca pandemią muszą podjąć tę ciężka decyzję.

Josh D’Amaro, prezes zarządu Disney wydał oświadczenie:

“W świetle przedłużonego wpływu COVID-19 na nasz biznes, wliczając w to ograniczoną przepustowość parków, ze względu na dystans społeczny, oraz wciąż trwającą niepewnością co do czasu trwania pandemii – zaostrzoną zwłaszcza w Kalifornii przez brak zdjęcia obostrzeń przez władze stanowe, które pozwoliłyby aby Disneyland się otworzył – podjęliśmy bardzo trudną decyzję aby rozpocząć proces zmniejszania etatów w naszych segmentach: Parki (Parks), Doświadczenia (Experiences) i Produkty (Products), na każdym poziomie zatrudnienia, dotychczas trzymając niepracujących Członków Ekipy (Cast Members) na urlopie od kwietnia, płacąc za ich świadczenia zdrowotne. Dotyczyć to będzie około 28,000 pracowników z USA, z czego 67% to pracownicy na część etatu. Rozmawiamy z pracownikami, których to dotknie, jak również ze związkami zawodowymi, w sprawie Członków Ekipy, którzy należą do związków.”

Firma nie podaje szczegółów, jak wielu z pracowników pracowało w Anaheim, a jak wielu w Disneylandzie na Florydzie.

Firma planowała początkowo otworzyć Disneyland oraz California Adventure 17 lipca, ale musieli zrezygnować z planu gdy liczba zachorowań w stanie wzrosła.

 

 

PS

COMMENTS