Disney wycofuje zakaz dla krytyków filmowych “Los Angeles Times”

Disney wycofuje zakaz dla krytyków filmowych “Los Angeles Times”

Wobec fali krytyki Disney postanowił się wycofać z nałożonego wcześniej zakazu na dziennik “Los Angeles Times”, którego krytykom filmowym zabronił wchodzić na przedpremierowe pokazy swoich produkcji.

Zakaz był wynikiem opublikowanego w gazecie artykułu, w którym wzięto pod lupę relacje biznesowe pomiędzy parkiem Disneyland a miastem Anaheim. Firma stwierdziła, że dziennik “okazał całkowity brak poszanowania dla podstawowych standardów dziennikarskich”, chociaż nie wskazała na żadne konkretne nieścisłości, jakie rzekomo pojawiły się w publikacji.

W reakcji na zakaz inne gazety i strony internetowe poinformowały, że będą bojkotować pokazy dla prasy, dopóki nie będą na nie wpuszczani krytycy “Los Angeles Times”. Do protestu przyłączył się między innymi “New York Times”.

We wtorek po południu przedstawiciel Walt Disney Company poinformował, że firma ma za sobą “produktywne rozmowy” z nowymi władzami “Los Angeles Times” i w efekcie zgodziła się, by krytycy gazety znowu byli wpuszczani na przedpremierowe seanse.

(hm)COMMENTS

WORDPRESS: 0