HomeFloryda

Disney przekaże monety z fontann w parkach rozrywki na pomoc bezdomnym

Disney przekaże monety z fontann w parkach rozrywki na pomoc bezdomnym

Każdy kto wrzucił monetę do fontanny w Disney World przyczyni się do spełnienia dobrego uczynku. Disney przekaże zebraną kwotę aby wesprzeć bezdomnych w centralnej Florydzie.

Zgodnie z tym co podaje Orlando Sentinel, turyści wrzucili do fontann na terenach parków rozrywki Disneya, około 20,000 dolarów. Firma przekaże teraz wszystkie zebrane monety dla Coalition for the Homeless of Central Florida.

“Jestem po prostu bardzo wdzięczna, zwłaszcza w świetle tego co się dzieje na całym świecie oraz tego przez co przechodzi Disney.” – powiedziała Allison Krall, CEO Coalition for the Homeless of Central Florida – “bardzo tego potrzebowaliśmy.”

Z okazji Święta Dziękczynienia, kucharze Disneya serwowali setki obiadów dla mieszkańców organizacji, oraz wielu innych bezdomnych.

Niemal 1 na 10 Amerykanów nie zjadł wystarczającej ilości pożywienia w zeszłym tygodniu, podaje United State Census Bureau.

Z ponad 250 milionów ankietowanych, 26 milionów stwierdziło, że zdarza im się nie mieć wystarczająco dużej ilości jedzenia a zdarza im się żyć w takim stanie przynajmniej przez siedem dni.

 

 

 

PS

COMMENTS