HomeLubuskie

Diecezja sosnowiecka pomoże w odbudowie katedry w Gorzowie Wielkopolskim

Diecezja sosnowiecka pomoże w odbudowie katedry w Gorzowie Wielkopolskim

W niedzielę 16 lipca we wszystkich parafiach diecezji sosnowieckiej odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz odbudowy spalonej katedry pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wielkopolskim. Wierni usłyszą również specjalny list, który skierował do nich w tej sprawie biskup Grzegorz Kaszak, ordynariusz diecezji.

– My dobrze znamy ból wywołany nieszczęściem jakim jest pożar. Matka kościołów naszej diecezji, katedra Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu doświadczyła niszczycielskiej siły ognia 29 października 2014 r. Zachowujemy we wdzięcznej, modlitewnej pamięci, że w tej dramatycznej chwili z natychmiastową pomocą przyszło nam wiele Kościołów lokalnych z kraju i zagranicy, instytucji publicznych, firm i osób prywatnych, które ofiarowały na odbudowę naszej katedry „wdowi grosz”.

 

Jeszcze raz w tym miejscu chciałbym wszystkim Dobroczyńcom naszej katedry za okazaną solidarność z cierpiącym Kościołem sosnowieckim – podziękować. Także dzięki tej pomocy cudownie szybko udało nam się wydźwignąć naszą katedrę ze zniszczeń – napisał biskup Kaszak w liście do wiernych z diecezji sosnowieckiej. Do pożaru katedry w Gorzowie Wielkopolskim doszło w sobotę 1 lipca. Zniszczona została m.in. wieża zabytkowej świątyni.

COMMENTS