-0.4 C
Chicago
czwartek, 28 marca, 2024

DiCaprio wreszcie z Oscarem!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Hollywood zakończyła  się gala wręczenia Oscarów – nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Prowadził ją aktor Chris Rock.
Faworytami w kategorii film roku były obrazy „Zjawa”, „Spotlight” oraz „The Big Short”. W kategoriach aktorskich wymieniało się między innymi Leonardo DiCaprio, Sylwestra Stallone’a i Brie Larson.

Prowadzący ceremonię wręczenia Oscarów Chris Rock ostro skrytykował przyznanie nominacji wyłącznie białym aktorom. Komik żartował, że rozwiązaniem problemu byłoby stworzenie osobnej kategorii dla czarnoskórych twórców.
Niemal cały wstępny monolog Chris Rock poświęcił problemowi braku nominacji dla czarnoskórych i do tematu wracał wielokrotnie. Oscarową galę określił mianem ceremonii wręczenia nagród białych ludzi. Zauważył, że w latach 50 czy 60-tych Afroamerykanie nie protestowali w sprawie Oscarów bo mieli ważniejsze problemy takie jak gwałty czy lincze. „Kiedy twoja babcia zwisa z drzewa trudno zajmować się tym, kto wygrał w kategorii najlepszy zagraniczny film krótkometrażowy” – stwierdził. Znany z ciętego języka i kontrowersyjnych żartów Rock zapowiedział, że w oscarowym kąciku „ku pamięci” zostaną pokazane filmy pokazujące czarnoskórych Amerykanów postrzelonych przez policjantów w drodze do kina. „Jeśli chcecie, aby co roku czarni Amerykanie dostawali Oscara stwórzcie osobną kategorię, na przykład, najlepszy czarny przyjaciel” – żartował Chris Rock. Swój monolog komik zakończył poważnym stwierdzeniem, że Afroamerykanie nie domagają się specjalnego traktowania, tylko równych szans.

Oscary 2016 otrzymali:

„Spotlight” Toma McCarthy’ego  dla najlepszego filmu.

Leonardo di Caprio dla najlepszego aktora za główną rolę w filmie „Zjawa”.

Leonardo DiCaprio odbierając Oskara apelował o ochronę środowiska. Powiedział, że praca przy filmie uzmysłowiła mu, iż klimat naprawdę się zmienia i trzeba to powstrzymać. „Potrzebujemy wspólnej pracy, aby powstrzymać ten proces, a także poparcia światowych przywódców.” – mówił DiCaprio. I dodał, że nie chodzi o korporacje, ale o wszystkich ludzi, „o pierwotne ludy świata, o miliardy ubogich, najbardziej narażonych na skutki zmian klimatycznych”. Zdaniem aktora, te zmiany mogą być dotkliwe nawet dla naszych wnuków.
Jeszcze przed rozdaniem Oscarów media spekulowały, że statuetka dla najlepszego aktora pierwszoplanowego pójdzie właśnie do Di Caprio. Aktor był nominowany do tej prestiżowej nagrody pięć razy – otrzymał ją dopiero teraz.

Brie Larson dla najlepszej aktorki w roli pierwszoplanowej. Larson zagrała główną rolę w filmie „Pokój”.

Alejandro González Inarritu dla najlepszego reżysera. Inarritu jest twórcą filmu „Zjawa”.

Utwór Sama Smitha „Writing’s on the Wall”  dla najlepszej piosenki. Jest to część ilustracji muzycznej najnowszego filmu o Jamesie Bondzie, „Spectre”.

Ennio Morricone  za muzykę do filmu Quentina Tarantino „Nienawistna ósemka”.

Węgierski obraz „Syn Szawła”  dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Brytyjski film „Stutterer”  dla najlepszego filmu krótkometrażowego. Jego reżyserem jest Benjamin Cleary.

Film „Amy” Asifa Kapadii i Jamesa Gay-Reesa  dla najlepszego filmu dokumentalnego. Opowiada on o życiu piosenkarki Amy Winehouse.

Anglik Mark Rylance  dla najlepszego aktora w roli drugoplanowej. Rylance zagrał radzieckiego agenta w dramacie „Most szpiegów”.

Film Jonasa Rivery i Pete’a Doctera „W głowie się nie mieści”  dla najlepszego filmu animowanego.

Andrew Whitehurst, Paul Norris, Mark Williams Ardington i Sara Bennett za efekty specjalne do thrillera science-fiction „Ex Machina”.

Emmanuel Lubezki  za zdjęcia do filmu „Zjawa”.

Colin Gibson i Lisa Thompson  za scenografię do filmu „Mad Max: Na drodze gniewu”.

Szwedka Alicia Vikander  dla najlepszej aktorki w roli drugoplanowej. Vikander zagrała żonę malarza-transseksualisty w filmie „Dziewczyna z portretu”.

Charles Randolph i Adam McKay  za najlepszy scenariusz adaptowany. Randolph i McKay przygotowali scenariusz filmu „Big Short”, opowiadającego o kryzysie finansowym w 2008 roku.

Josh Singer i Tom McCarthy  za scenariusz filmu „Spotlight”.

Po tak wyczerpującym i stresującym dniu luareaci Oscarów oraz wszyscy zaproszeni goście udali się na bankiety. Ta część oscarowego wieczoru owiana jest jednak tajemnicą bowiem, jak wiadomo, są to imprezy zamknięte, na których nawet największe gwiazdy nie mogą mieć ze sobą telefonów komórkowych. No cóż, nam pozostaje tylko życzyć im dobrej zabawy…

 

TS

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520