Dera: Zakazanie marszu niepodległości niezgodne z zasadami konstytucyjnymi. KONS-TY-TUC-JA…

Dera: Zakazanie marszu niepodległości niezgodne z zasadami konstytucyjnymi. KONS-TY-TUC-JA…

Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta powiedział, że zakazanie marszu niepodległości przez prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz jest niezgodne Konstytucją. Jego zdaniem zakaz miał wprowadzić chaos i konflikty na tym tle.

Gość Sygnałów Dnia podkreślił, że prezydent i premier podjęli odpowiedzialną decyzję, aby 11 listopada odbył się marsz państwowy, którego organizatorem będzie rząd.

Minister Andrzej Dera dodał, że służby odpowiedzialne za porządek podczas marszu będą miały obowiązek niedopuszczenia osób, w jawny sposób manifestujących przynależność organizacyjną. Zaapelował, aby na marsz nie przynosić innych emblematów poza flagami biało-czerwonymi. “Jedyną naszą identyfikacją powinny być barwy biało-czerwone, czyli flagi oraz różnego typy napisy mówiące o niepodległości i 11 listopada, a nie kwestia, czy ktoś jest w Klubie Gazety Polskiej czy w innej organizacji, bo 11 listopada jest to zupełnie niepotrzebne” – dodał Andrzej Dera.

Wczoraj prezydent Warszawy zakazała marszu niepodległości organizowanego przez narodowców, między innymi ze względów bezpieczeństwa. Organizatorzy zapowiedzieli, że mimo zakazu pochód i tak się odbędzie – być może w innej formie. Dziś mają złożyć do sądu odwołanie od decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz.

IAR / PR 1/ jsta/zr

COMMENTS

WORDPRESS: 0