HomeUSACalifornia

Deportowany z USA żołnierz został pochowany w Kalifornii

Deportowany z USA żołnierz został pochowany w Kalifornii

Były żołnierz Marines, który po deportacji do Meksyku przez lata starał się o powrót do USA, został pochowany na cmentarzu w Kalifornii.

47-letni Enrique Salas zginął 12 kwietnia w wyniku poważnego wypadku samochodowego w Tijuanie. Po kolizji postanowiono go przetransportować do szpitala w San Diego, ale po drodze doznał ataku serca. W piątek został pochowany z pełnymi honorami wojskowymi w kalifornijskim mieście Reedley, gdzie uczęszczał do szkoły średniej, zanim zaciągnął się do piechoty morskiej. – To kiepski sposób na powrót do USA – powiedział jego kuzyn.

Salas przybył do Stanów Zjednoczonych z rodziną, gdy miał 6 lat. Jako żołnierz Marines przez cztery lata służył podczas wojny w Zatoce Perskiej.

Mężczyznę aresztowano na granicy, gdy w 2006 roku wracał z wycieczki rodzinnej do Meksyku. Później, gdy mimo wszystko wrócił do USA, został dwukrotnie deportowany. Za nielegalny wjazd do kraju skazano go na 18 miesięcy pozbawienia wolności.

Ricardo Franco, przewodniczący Committee on Deported Veterans, stwierdził, że wie o 200 do 300 żyjących weteranach amerykańskiej armii, którzy zostali wydaleni ze Stanów Zjednoczonych.

(hm)

COMMENTS