HomePILNE

Demonstracje przeciwko ograniczeniom społecznym w niemieckich miastach

Demonstracje przeciwko ograniczeniom społecznym w niemieckich miastach

W większych niemieckich miastach odbyły się demonstracje zarówno przeciwników wprowadzonych przez rząd ograniczeń życia społecznego jak i ich zwolenników. Największe demonstracje odbyły się w Stuttgarcie, Berlinie, Hamburgu, Monachium, we Frankfurcie nad Menem oraz w Kolonii.

W związku z obowiązującymi przepisami sanitarnymi w protestach mogła uczestniczyć ograniczona liczba osób, protestujący musieli zachować odpowiednią odległość między sobą i nosić maseczki ochronne. Często dochodziło do łamania obowiązujących przepisów sanitarnych. W kilku miastach wybuchły zamieszki. Interweniowała policja. W Hamburgu minimum dwie osoby zostały ranne, policja zatrzymała kilkanaście osób. W Berlinie odbyło się kilkanaście różnych akcji protestacyjnych. Policja musiała interweniować, gdy przed Reichstagiem zebrało się kilkaset osób więcej niż zezwalały przepisy.

Demonstracje przeciwko ograniczeniom życia społecznego są organizowane pomimo tego, że w zeszłym tygodniu niektóre obostrzenia zostały już złagodzone.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/w łpCOMMENTS