HomePOLSKA

Dejan S. w przyszłym tygodniu przejdzie badania psychiatryczne

Dejan S. w przyszłym tygodniu przejdzie badania psychiatryczne

Dejan S., który pierwszego kwietnia zaatakował nożem byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego w przyszłym tygodniu zostanie przebadany psychiatrycznie. 

– Zaplanowaliśmy to na wtorek – mówi rzeczniczka prokuratury okręgowej w Siedlcach Krystyna Gołąbek. Prokurator powołał dwóch biegłych psychiatrów, którzy ocenią stan zdrowia psychicznego podejrzanego w chwili popełniania zarzucanego mu czynu. “Będzie to badanie ambulatoryjne. Odbędzie się 16 kwietnia” – poinformowała Krystyna Gołąbek.
To czy Dejan S. był w chwili ataku poczytalny – jest istotne jeśli chodzi o określenie jego winy. Jak tłumaczy rzeczniczka prokuratury okręgowej w Siedlcach, zgodnie z polskim prawem karnym osoba, która w chwili popełnienia przestępstwa miała zniesioną poczytalność i ograniczoną zdolność do rozpoznania czynu nie ponosi odpowiedzialności karnej.
38-latek przebywa w areszcie. Podczas przesłuchania potwierdził, że chciał zabić Wojciecha Kudelskiego i nie wykluczał, że zrobi to ponownie.
Dejan S. zadał byłemu prezydentowi głęboką na 15 cm ranę kłutą brzucha. Polityk przeszedł operację ratującą życie. W minioną niedzielę wyszedł ze szpitala. Dejanowi S grozi od 8 do 25 lat pozbawienia wolności.

IAR/RDC/M.Hernik/ B. Głozak/jl/mocCOMMENTS