Debata wszystkich 14 kandydatów na prezydenta Warszawy

Debata wszystkich 14 kandydatów na prezydenta Warszawy

Dziś o godzinie 20.30 w siedzibie TVP przy ulicy Woronicza rozpocznie się debata wszystkich 14 kandydatów na prezydenta Warszawy. W ciągu 90 minut pretendenci do fotela prezydenta stolicy będą musieli odpowiedź na sześć pytań. 

Jak wyjaśnia pełnomocnik Zarządu TVP do spraw wyborów Paweł Gajewski, debatę poprowadzi wspólnie troje dziennikarzy: Edyta Lewandowska z TVP Info, Igor Sokołowski z TVN24 oraz Piotr Witwicki z Polsat News. Każdy zada po dwa pytania. Pierwsze zada przedstawiciel TVP, drugie TVN a trzecie Polsatu. Każdy z kandydatów będzie miał 45 sekund na odpowiedź oraz 30 sekund na ripostę. Będzie też czas na swobodną wypowiedź na koniec debaty.
O kolejności zadawania pytań zadecydowało losowanie. Podobnie jest w przypadku odpowiedzi. Tej, jako pierwszy udzieli Jan Potocki z komitetu wyborczego II Rzeczpospolita Polska. Kolejność udzielania odpowiedzi na każde z pytań jest inna. Serię odpowiedzi zakończy kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki, który jako czternasty będzie odpowiadał na ostatnie pytanie.
Paweł Gajewski dodaje, że kandydaci nie wiedzą, jakie pytania padną podczas debaty. „Pytania ustalają dziennikarze. Nawet oni między sobą nie będą znali treści tych pytań, więc będą musieli przygotować się na większą ilość pytań do kandydatów” – mówi pełnomocnik Zarządu TVP do spraw wyborów.
TVP jest producentem sygnału, a pozostali nadawcy, czyli TVN24 i Polsat News będą transmitować debatę. Paweł Gajewski przyznaje, że organizacja debaty dla 14 kandydatów jest olbrzymim przedsięwzięciem logistycznym. „To jest wyzwanie dla Telewizji Polskiej, chociaż powiem szczerze, że to nie jest pierwsza debata, którą organizujemy. Samych osób – przedstawicieli komitetów wraz z kandydatami będzie 84” – wyjaśnia Paweł Gajewski.
W debacie wezmą udział (kolejność w studio od lewej do prawej): Sławomir Antonik (KWW Bezpartyjni Samorządowcy), Jakub Stefaniak (KW Polskie Stronnictwo Ludowe), Rafał Trzaskowski (KKW Platforma Nowoczesna), Andrzej Rozenek (KKW SLD Lewica Razem), Marek Jakubiak (KWW Kukiz 15), Janusz Korwin-Mikke (KWW Wolność w Samorządzie), Patryk Jaki (KW Prawo i Sprawiedliwość), Justyna Glusman (KWW Miasto jest Nasze – Ruchy Miejskie), Piotr Ikonowicz (KW Wyborców Sprawiedliwości), Paweł Tanajno (KWW Odkorkujemy Warszawę), Jan Śpiewak (KWW Jana Śpiewaka – Wygra Warszawa), Krystyna Krzekotowska (KW Światowego Kongresu Polaków), Jan Potocki (KW II Rzeczpospolita Polska) oraz Jacek Wojciechowicz (KWW Jacka Wojciechowicza Akcja Warszawa).
Debata odbędzie się bez udziału publiczności.

 

 

IARCOMMENTS

WORDPRESS: 0