HomeBoston

Darmowe rowery Bluebikes dla pracowników w Bostonie

Darmowe rowery Bluebikes dla pracowników w Bostonie

Burmistrz Martin J. Walsh ogłosił, że w porozumieniu z miastami Cambridge, Everett, Somerville i miastem Brookline, rowery miejskie Bluebikes będą dostępne za darmo dla pracowników wybranych branż podczas pandemii.

Pracownicy m.in. dowolnego sklepu spożywczego, apteki, restauracji na terenie Bostonu mogą skorzystać z programu umożliwiającego im nieodpłatne korzystanie z rowerów miejskich. Wystarczy zgłosić się do programu TUTAJ. Otrzymany 90-cio dniowy karnet umożliwi wielokrotne wynajęcie roweru na 60 minut, po tym czasie naliczana zostanie normalna stawka. Stanowić ma to bezpieczną alternatwę dla transportu publicznego, rower można wynająć ze stacji niedaleko miejsca zamieszkania, dojechać nim do pracy i nie martwić się o serwisowanie czy kradzież. Rowery te znajdują się w większości dzielnic z małymi biznesami na terenie Bostonu.

“Bluebikes stanowią świetną metodę szybkiego transportu na małe odległości za pomocą roweru na terenie naszego miasta. Chcemy aby z ta możliwość była jeszcze bardziej dostępna dla niektórych z naszych najważniejszych pracowników.” – powiedział Burmistrz Walsh.

 

PS

COMMENTS