12.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Darmowe jedzenie w Warszawie. 7 sposobów na to, by zjeść i wypić nie mając ani grosza

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Życie w stolicy nie należy do tanich. Rosnące ceny benzyny, gazu, prądu i wody przekładają się też na rosnące ceny żywności. Na szczęście, w Warszawie nie brakuje miejsc, gdzie możemy zupełnie legalnie znaleźć pełnowartościowy posiłek lub napój.

Wybraliśmy dla was 7 miejsc, w których otrzymacie darmowy posiłek lub coś do picia. Bierzemy pod uwagę tylko legalne źródła, a produkty które można w nich otrzymać muszą być pełnowartościowe. Dlatego, z góry odrzucamy szukanie produktów po terminie ważności, szukanie resztek potraw, albo miejsca, gdzie ludzie pozbywają się za darmo nieświeżych już warzyw czy owoców.

Istnieje w Warszawie bardzo wiele jadłodajni i miejsc, pomagających potrzebującym. Można w nich dostać darmowy posiłek, ale my odrzucamy w zestawieniu organizacje zajmujące się pomocą bezdomnym i potrzebującym, bo odnalezienie odpowiednich adresów nikomu nie powinno sprawić problemu.

-Food Challenge, czyli wyzwanie jedzeniowe to organizowane zazwyczaj przez restauracje lub bar wydarzenie, w którym wziąć udział może każdy. Przeważnie celem wyzwania jest zjedzenie największej lub najostrzejszej porcji jedzenia w jak najkrótszym czasie. Zwycięzca może liczyć na darmowy posiłek i pozycje na liście najlepszych. Tego typu wyzwania organizuje m.in Barn Burger czy pizzeria Big Adriano. W tej ostatniej wystarczy zjeść 3 „małe” pizze.

 

-Jadłodzielnia to pomysł na niemarnowanie jedzenia. Każdy ma prawo wyciągnąć z lodówki pozostawionej w niej potrawy, każdy może też coś do niej dołożyć. Idea jest prosta, wystarczy, że zostawimy w lodówce to, czego sami nie zjemy. Możemy też wyjąć inną potrawę, którą zostawił ktoś inny. Lodówka o której tu mowa stoi na wydziale psychologii UW (ulica Stawki 5/7), pozostałe miejsca wymiany jedzenia znajdziemy: W domku fińskim (Jazdów 3/9), na skłocie Syrena (Wilicza 30), w Stole Powszechnym (Zamoyskiego 20), w Centrum Paca (Paca 40), na bazarze Lotników (83A), w Instytutucie Socjologii UW (Karowa 18).

 

-Wegetariańskich przysmaków można szukać na akcjach: „Jedzenie zamiast bomb” organizowanych średnio raz na miesiąc przez anarchistów i ekologów na placu pod Metrem Centrum. To inicjatywa, która nie skupia się jedynie na wydawaniu posiłków, ale także na zbiórkach żywności, czy szeroko pojętej pomocy osobom potrzebującym.

 

 

-Cyklicznie darmową kawę serwuje sieć Mc Donald’s. Akcje promocyjne pojawiają się kilka razy do roku, a kawa serwowana jest w kilku wariantach. Codziennie, w każdej restauracji sieci z wyjątkiem tej położonej na lotnisku Chopina, dostaniemy darmową kawę. Możemy wybrać białą, czarną lub cappuccino. Kawę możemy wypić na miejscu lub zabrać w drogę. Promocja obowiązuje zazwyczaj przez dwa tygodnie.

 

 

-W Warszawie darmowa woda serwowana jest w kilkunastu lokalach, a miejsc, gdzie nie musimy płacić za płyn pierwszej potrzeby, wciąż przybywa. Co ważne, kranówka nie tylko gasi pragnienie, ale jest także dobrym źródłem minerałów i tanią alternatywą dla wody butelkowanej. Dlatego też coraz więcej restauratorów decyduje się przyłączyć do akcji fundacji Czyściutko. Lokale, które podają darmową wodę możemy znaleźć na stronie pijewodezkranu.org. Na razie w akcji biorą udział: Chimney Cake Cafe, Czeska Piviarnia, Domagoj, Eat & Meat, Fawory, Kontrast, Kumpir Kebab, Milion Bułek, Ósma kolonia, Pan Sushi Na Mickiewicza, Po polsku, po prostu, Prochownia, Qlka Cafe, SAM, Secret Life Cafe, U dziewczyn, Ulica Baśniowa, Wilson, Yellow Cab oraz Żywiciel.

-Przez wiele lat tzw. zawieszona kawa była czymś w rodzaju miejskiej legendy. Napój, za który płaci ktoś z poprzednich klientów, a który my możemy odebrać po czasie za darmo w większości kawiarni niedostępny. My natknęliśmy się na jedną, która oficjalnie oferowała taki system. Dobro & Dobro przy Puławskiej 11 pozwalało „zawiesić” klientom kawę dla kogoś, komu może przyda się bardziej niż nam.

 

-Może to niezbyt kreatywny sposób, ale dostępny dla niemal każdego, kto kolekcjonuje pieczątki w różnych miejscach. Często 10 kolejnych zapewnia nam 11 gratis. podobnie z darmowym posiłkiem, np. kanapką czy sałatką. W Warszawie bardzo wiele kawiarni oferuje tego rodzaju promocje, warto więc odkurzyć nasze stare karty lojalnościowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520