-1.3 C
Chicago
wtorek, 2 marca, 2021

Dariusz Michalczewski zatrzymany. Narkotyki i przemoc wobec żony?

Popularne

Dariusz Michalczewski został zatrzymany na 24 godziny w policyjnym areszcie w Gdańsku po tym, jak w środę miał się awanturować w domu. Dzisiaj usłyszy zarzuty, bo przy okazji interwencji policjanci znaleźli przy nim woreczek z narkotykami. Według niepotwierdzonych informacji doszło także do rękoczynów. O jego wybryku policję miała zawiadomić rodzina. Nie potwierdzają się informacje, jakoby żona Barbara miała wezwać policję do awanturującego się Dariusza.

To, co wydarzyło się w środę w Gdańsku z udziałem Dariusza Michalczewskiego, z całą pewnością rzuca się cieniem na całej karierze 48-letniego mistrza bokserskiego Dariusza Michalczewskiego. Na razie jednak szczegółów jest zbyt mało, aby ferować wyroki. Z całą pewnością wiadomo, że Dariusz Michalczewski został zatrzymany w związku z awanturą domową. Wiadomo tyle, że wezwanie dotyczyło gróźb i szarpaniny w domu Michalczewskich.

Jak wyglądało zatrzymanie Dariusza Michalczewskiego?

W trakcie interwencji Dariusz Michalczewski nie stawiał oporu. Nieoficjalnie wiemy, że funkcjonariuszy zawiadomić miała żona byłego pięściarza. Zgłoszenie prawdopodobnie dotyczyło użycia przemocy. Były sportowiec został przewieziony na komendę. Zabezpieczono przy nim 0,3 grama kokainy. Niewykluczone, że mógł być pod wpływem narkotyku. Na razie nie przedstawiono mu żadnych zarzutów. Jak się dowiadujemy, zawartość woreczka z narkotykami, była poddana badaniom. Wyniki poznamy w czwartek wczesnym popołudniem. Wtedy także Dariusz Michalczewski powinien usłyszeć zarzuty.

Jak informuje Aleksandra Siewert, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku,czynności trwają i na tę chwilę trudno coś więcej powiedzieć w tej sprawie. – Mogę powiedzieć, że zgłoszenie dotyczyło awantury domowej, nie mamy jednak formalnego zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa od osoby zgłaszającej. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, a w czwartek od rana prowadzone są czynności śledcze – zastrzega.

Kim jest Dariusz Michalczewski?

Dariusz Michalczewski był jednym z najlepszych pięściarzy wagi półciężkiej (sięgnął także po tytuł w juniorciężkiej) w historii. W 1997 roku w walce z Virgilem Hillem zdobył trzy pasy tej federacji – WBO, WBA i IBF, co nie udało się wcześniej żadnemu bokserowi. Ta pierwsza federacja w 2002 roku uznała go za swojego czempiona wszech czasów. „Tiger”, bo taki przydomek nosił gdańszczanin w czasie swojej kariery, walczył pod niemiecką flagą, dla niej sięgnął też wcześniej, w 1991 roku, po amatorskie mistrzostwo Europy.

Michalczewski wyjechał bowiem do Republiki Federalnej Niemiec w 1988 roku, opuszczając goszczącą tam reprezentację Polski (był wówczas mistrzem kraju w kategorii lekkośredniej). Na ringu zawodowym stoczył 50 walk, wygrywając 48, z czego 40 przez nokaut. Karierę zakończył 1 czerwca 2005 roku. Wrócił na stałe do Polski i zajął się biznesem. Czterokrotnie żonaty (w tym dwukrotnie z Dorotą Chwaszczyńską), ma trójkę dzieci.

Rafał Musioł aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane