HomePOLSKA

Dane dotyczące klasyfikacji maturzystów w regionach

Dane dotyczące klasyfikacji maturzystów w regionach

Wszystkie zachodniopomorskie szkoły są po klasyfikacji maturzystów. “Dzisiaj klasyfikacje zostały przeprowadzone w ostatnich ośmiu placówkach” – powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin Małgorzata Duras, rzecznik zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty w Szczecinie.
“Zgodnie z tzw. ustawą maturalną klasyfikacji dokonali dyrektorzy Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu, Zespołu Szkół nr 1 w Szczecinku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu” – dodała Małgorzata Duras. Poinformowała też, że dyrektorzy powiadomią uczniów, w jakim terminie zostaną im wręczone świadectwa maturalne. W województwie zachodniopomorskim do matur przystąpi ponad 12 tysięcy abiturientów.
Łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski poinformował z kolei, że rady klasyfikacyjne nie odbyły się w 26 z 425 szkół ponadgimnazjalnych w województwie. Miniony piątek był ostatnim terminem, w którym rady pedagogiczne mogły podjąć uchwałę w sprawie klasyfikacji i promocji uczniów przed egzaminami dojrzałości. Teraz ich kompetencje przejmą dyrektorzy placówek. Kurator Grzegorz Wierzchowski zapewnił, że wszyscy uczniowie w województwie będą mogli przystąpić do matur. “Mam informację, że w tych 26 szkołach dyrektorzy sklasyfikują uczniów klas maturalnych” – dodał. W 399 z 425 szkół ponadgimnazjalnych w województwie łódzkim rady klasyfikacyjne zostały przeprowadzone z udziałem nauczycieli.
W województwie śląskim klasyfikacji uczniów klas maturalnych nie przeprowadziły 22 szkoły – wynika z najnowszych danych Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach.
Na klasyfikację umożliwiającą uczniom podejście do matury szkoły mają czas jeszcze dziś i jutro. W myśl znowelizowanego prawa oświatowego nie będą jej już jednak przeprowadzać rady pedagogiczne, ale dyrektor szkoły lub nauczyciel wyznaczony przez samorząd.
Procedura opóźniła się z powodu trwającego od 8 kwietnia strajku nauczycieli. Protest został zawieszony w minioną sobotę.
Egzamin maturalny ma się odbyć w 570 szkołach, 326 z nich przystąpiło do strajku. Matury rozpoczną się 6 maja, egzaminem z języka polskiego.

iar zbiorcza/hm/moc

COMMENTS