Czy “Zimna wojna” otrzyma nominację do Oscara?

Czy “Zimna wojna” otrzyma nominację do Oscara?

W Los Angeles zostaną dziś ogłoszone nominacje do Oscarów. Wśród kandydatów do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej jest zgłoszony przez Polskę film „Zimna Wojna. Obraz Pawła Pawlikowskiego ma szanse na kilka nominacji.

W większości oscarowych prognoz „Zimna Wojna” wymieniana jest wśród najpoważniejszych kandydatów do nominacji w dwóch kategoriach: za zdjęcia dla Łukasza Żala oraz za najlepszy film nieanglojęzyczny. Niektórzy krytycy umieszczają obraz Pawła Pawlikowskiego wśród kandydatów do nominacji w głównej kategorii – najlepszy film a jego samego wśród kandydatów do nominacji za reżyserię. Zbierająca bardzo dobre recenzje, także za Oceanem, Joanna Kulig nie należy do faworytek w kategorii Najlepsza Aktorka. Znany krytyk magazynu The Hollywood Reporter Scott Feinberg wymienia ja jednak jako potencjalną niespodziankę a Kyle Buchanan z New York Times’a wskazuje na polską aktorkę jako potencjalnego „czarnego konia”, obok takich gwiazd jak Nicole Kidman i Toni Colette.
Wśród filmów, które prawdopodobnie otrzymają najwięcej nominacji są „Narodziny Gwiazdy”, „The Favourite” i „Bohemian Rhapsody”. Na dużą liczbę nominacji może także liczyć meksykański film „Roma”. Ten czarno-biały obraz w reżyserii Alfonso Cuarona będzie też prawdopodobnie głównym rywalem „Zimnej Wojny” w kategorii filmu zagranicznego.

Informacyjna Agencja radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/zrCOMMENTS

WORDPRESS: 0