HomePOLSKA

Czy to na pewno jeszcze jest strajk…? Część nauczycieli planuje nie dopuścić uczniów do matur

Czy to na pewno jeszcze jest strajk…? Część nauczycieli planuje nie dopuścić uczniów do matur

Część strajkujących nauczycieli planuje nie dopuścić uczniów do matur. Dziennikarze Radiowej Trójki dotarli do apelu i instrukcji w tej sprawie krążącej na zamkniętych forach strajkujących. 

Program Trzeci Polskiego Radia dotarł do wpisu z zamkniętej grupy na Facebooku skupiającej uczestników i współorganizatorów strajku szkolnego w województwie łódzkim. Wynika z niego jasno, że w środowisku strajkujących rozważany jest plan niedopuszczenia uczniów klas trzecich do matur. Autor wpisu wyraża też żal, że za sprawą emerytowanych nauczycieli i uprawnionych wolontariuszy udało się przeprowadzić egzaminy gimnazjalne.
Wpis do którego dotarli dziennikarze brzmi „Koleżanki i koledzy nauczyciele szkół podstawowych nie wymiękajcie jeżeli egzaminy się odbędą. Mamy kolejną możliwość. My nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych mamy klasyfikację i rady pedagogiczne klasyfikacyjne ostatnich klas liceów i techników. Jeżeli strajk będzie dalej trwał nie będzie możliwości dokonania tego, a co za tym idzie młodzież nie będzie mogła przystąpić do matury. Jest to możliwy scenariusz o czym rząd chyba nie myśli. Tak daleko nie sięga. Klasyfikacji nie dokonają emeryci czy nauczyciele z innych szkół. Pamiętajcie, że rady klasyfikacyjne w ostatnich klasach liceum muszą być do 16.04 a oceny trzeba wpisać do 12.04. Nie ma ocen i rad nie ma matur. Rady klasyfikacyjnej z emerytów i łapanki nie zrobią ;). DO SKUTKU ! Nie dajmy się.!”
W czwartek w mediach zaczęły się pojawiać informacje o tego rodzaju planach przesyłanych przez strajkujących w smsach. Z wpisu, do którego dotarli dziennikarze Programu Trzeciego Polskiego Radia wynika, że gotowy plan krąży już na zamkniętych forach portali społecznościowych.
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz zaprzeczał dziś rano jakoby planował wprowadzać środki zaostrzenia strajku (przede wszystkim okupację sal szkolnych), ale też ich nie wykluczył stwierdzając, że „ZNP nie rekomenduje tego rodzaju rozwiązań”.

Program Trzeci Polskiego Radia/IAR/COMMENTS