HomeNew York

Czy restauracje przeżyją jeśli nie będą mogły wpuszczać do środka klientów do 2021?

Czy restauracje przeżyją jeśli nie będą mogły wpuszczać do środka klientów do 2021?

Nowojorczycy mogą nie móc wejść do swoich ulubionych restauracji, nawet do 2021r. Znika coraz więcej restrykcji, ale mało która dotyczy czynności wykonywanych we wnętrzach interesów i budynków.

Wiele restrykcji na terenie stanu Nowy Jork zostaje powoli znoszona, ale burmistrz Bill de Blasio dalej wstrzymuje się z tymi, które dotyczą wnętrz interesów.

“Jeśli ludzie tęsknią za teatrem, jeśli tęsknią za, wiecie, jedzeniem wewnątrz restauracji, to te rzeczy powrócą. Powrócą w jakimś momencie w przyszłym roku. Myślę, że w większości przypadków tak właśnie będzie.” – powiedział w poniedziałek de Blasio.

Wskazał restauracje i bary, jako główne źródło zachorowań w innych krajach. Restauratorzy są oburzeni takim stwierdzeniem.

Wskazali na IHOP na Bronxie, który stoi zaraz obok sklepu Panera Bread, który prawnie znajduje się już w hrabstwie Westchester. IHOP oczywiście nie może przyjmować klientów, podczas gdy Panera gości klientów od ponad miesiąca.

Dyrektor generalny NYC Hospitality Alliance powiedział – “W obecnym momencie możesz wejść do restauracji w hrabstwie Nassau, ale w zasadzie po drugiej stronie ulicy w Queens już tego nie zrobisz. To samo w Bronxie. Jeśli pójdziesz kawałek dalej do hrabstwa Westchester, to ludzie jedzą w środku. Czy COVID działa tam inaczej? Nie wydaje mi się.”

Burmistrz de Blasio zdaje sobie sprawę z tego, że biznesy na terenie NYC mają ogromne problemy. Nie jest jednak w stanie podać im żadnej konkretnej daty ponownego otwarcia.

 

PS

COMMENTS