Czy pracownicy lotnisk są wystarczająco kontrolowani?

Czy pracownicy lotnisk są wystarczająco kontrolowani?

Po rozbiciu samolotu przez pracownika lotniska w Seattle pojawiły się obawy, że porty lotnicze nie sprawdzają wystarczająco zatrudnionych tam osób.

 

Na amerykańskich lotniskach prowadzona jest dokładna kontrola pasażerów jednak wiele do życzenia pozostawia weryfikacja pracowników lotnisk – stwierdził ekspert ds. transportu z chicagowskiego uniwersytetu DePaul, Joe Schwieterman. Dodał, że na O’Hare i Midway podobnie jak na innych lotniskach znajdują się samoloty, do których można wejść bez specjalnego klucza czy kodu. Stwarza to obawy, że w przyszłości nieuprawnione osoby będą mogły dostać się na ich pokład. To alarmujące ponieważ mogą to wykorzystać terroryści w misjach samobójczych. A poza tym zdarzały się już wcześniej przypadki, że nawet wykwalifikowani piloci doprowadzali do katastrof, będących wynikiem ich samobójczych skłonności. Konieczne jest więc zaostrzenie przepisów dla pracowników lotnisk, niezależnie od wykonywanej przez nich pracy – dodał Schwieterman.

Przypomnijmy: 29-letni Richard Russell, pracownik lotniska w Seattle uprowadził w piątek pusty samolot Horizon Air i po prawie godzinie rozbił go na małej wyspie.

 

BKCOMMENTS

WORDPRESS: 0