HomeFloryda

“Czy mogę zmienić swój głos?” – wyszukiwania tego hasła w Google wzrosło po tweecie Donalda Trumpa

“Czy mogę zmienić swój głos?” – wyszukiwania tego hasła w Google wzrosło po tweecie Donalda Trumpa

Chociaż niektóre stany pozwalają na zmianę swojego głosu, to ku niezadowoleniu wielu, władze Florydy nie przewidują takiej możliwości.

 

Wyszukiwanie hasła “czy mogę zmienić swój głos” wzrosło drastycznie we wtorek zgodnie z danymi Google Trends.

Wzrost zaobserwowano mniej więcej po tym, jak prezydent Donald Trump zatweetował, że wzrost ten nastąpił po drugiej debacie. Wyszukiwanie „zmień mój głos”  w Google cieszyła się największym zainteresowaniem w Arizonie, Idaho, Minnesocie, Pensylwanii i na Florydzie.

Donald J. Trump – “Silnie trenduje (Google) zaraz po drugiej debacie CZY MOGĘ ZMIENIĆ SWÓJ GŁOS? To dotoczy zmiany go na mnie. Odpowiedź w większości stanów brzmi TAK. Idź i to zrób! To najważniejsze Wybory w Twoim życiu!”

Czy tak jest? Czy w większości stanów faktycznie można zmienić swój głos?

Do Stanów, które na to zezwalają należą Wisconsin, New Hampshire, Minnesota, Michigan, Pennsylvania, Nowy Jork, Connecticut i Mississippi. W tych Stanach więc, po tym jak zagłosuje się zdalnie, można oddać głos ponownie już osobiście, jeśli zmieniło się zdanie.

Na Florydzie można zmienić zdanie tylko co do metody głosowania. Jeśli poprosiło się o kartę do głosowania zdalnego, ale nie wysłało jej, można zagłosować osobiście w punkcie wyborczym. Jeśli jednak ktoś wysłał swój głos, to niestety nie można już zmienić zdania.

PS

 

 

COMMENTS