Czy inwestycje dla Warszawy będą realizowane przez rząd tylko wtedy, gdy wybory w tym mieście wygra Patryk Jaki?

Czy inwestycje dla Warszawy będą realizowane przez rząd tylko wtedy, gdy wybory w tym mieście wygra Patryk Jaki?

Rafał Trzaskowski skierował list do ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego, w którym pyta czy inwestycje dla Warszawy będą realizowane przez rząd tylko wtedy, gdy wybory w tym mieście wygra Patryk Jaki. Kandydat PO na prezydenta stolicy nawiązał do wczorajszego wpisu Piotra Guziała w mediach społecznościowych.

Kandydat Patryka Jakiego na wiceprezydenta Warszawy napisał na Twitterze, że “gdy wygra Rafał Trzaskowski Warszawa na lata będzie odcięta od funduszy z budżetu państwa na budowę metra, mostów i obwodnicy, bo rząd PiS nie zaufa PO po aferze reprywatyzacyjnej”. Rafał Trzaskowski nazwał dziś tę wypowiedź “szantażem” i wyraził nadzieję, że minister Kwieciński zdementuje tę deklarację, bo jeżeli by tego nie zrobił, to w jego ocenie mielibyśmy do czynienia ze skandalem. Kandydata PO w liście do szefa resortu inwestycji i rozwoju zapytał również o to, od kiedy planowane jest wsparcie finansowe na wspomniane inwestycje, bo jak zauważył w przyszłorocznym budżecie nie ma zapisanych środków na ten cel.

Patryk Jaki pytany w Polsat News o komentarz do wpisu Piotra Guziała powiedział, że zgadza się z jego częścią, a z częścią nie. Kandydat PiS na prezydenta Warszawy powiedział, że trudno, żeby rząd finansował mosty dla kontrkandydata z PO, skoro polityk ten uważa, że Warszawa ich nie potrzebuje.

iar.m.fABISIAK/sk

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0