Czworaczki urodziły się w szpitalu w Opolu! To cztery siostry – Maja, Wiktoria, Julia, Oliwia

Czworaczki urodziły się w szpitalu w Opolu! To cztery siostry – Maja, Wiktoria, Julia, Oliwia

Maja (waga 1550 g), Wiktoria (waga 1200 g), Julia (waga 1300 g), Oliwia (waga 1300 ) to wcześniaki. Na razie trafiły do inkubatorów. Ich mama czuje się dobrze. Dziewczynki urodziły się po godzinie 11.00 w Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

– O naszym poczwórnym szczęściu dowiedzieliśmy się w 6. tygodniu ciąży. Oczywiście na początku był szok. Mąż, typowo po męsku, uznał, że trzeba wymienić samochód – powiedziała pani Martina, szczęśliwa mama czterech dziewczynek. – Zawsze chciałem mieć czworo dzieci, nie wiedziałem tylko, że będzie to od razu – dodaje pan Damian, ojciec dziewczynek. Rodzice czworaczków mieszkają w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi. – Dzieci urodziły się w 29. tygodniu ciąży, zatem przed terminem. Są w trakcie badań i diagnostyki. Wymagają m.in. nieinwazyjnego wsparcia oddechowego – informuje lek. med. Katarzyna Szela z Pododdziału Patologii Noworodków. Ostatnio czworaczki w opolskim Centrum urodziły się w 2010 roku. Największa mnoga ciąża i poród zdarzyły się w 1995 roku, gdy na świat przyszły w Opolu pięcioraczki. W 2017 roku w Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii, w którym rodzi się średnio co trzecie dziecko na Opolszczyźnie, przyszło na świat 3 239 dzieci, w tym 79 bliźniąt.

Iwona Kłopocka (aip)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0