HomeŚląskie

Częstochowa: Wykorzystywał seksualnie córkę odkąd miała 6 lat. Skrzywdził też jej koleżankę. Sprawa trafiła do sądu

Częstochowa: Wykorzystywał seksualnie córkę odkąd miała 6 lat. Skrzywdził też jej koleżankę. Sprawa trafiła do sądu

Częstochowska prokuratura zebrała już dowody dotyczące wykorzystywania seksualnego w Szczekocinach w powiecie zawierciańskim. 42-letni Mariusz M. stanie przed sądem za skrzywdzenie swojej córki i jej koleżanki.

Jak ustalili śledczy, w lutym 2020 roku pedagog jednej ze szkół w Szczekocinach zawiadomiła organy ścigania, że uzyskała od 11-letniej uczennicy informację, iż od wielu lat jest gwałcona przez ojca. Ponadto uczennica ta oświadczyła, że ojciec wykorzystał seksualnie także jej 13-letnią koleżankę.

 

Okoliczność tą potwierdziła rozmowa, przeprowadzona przez pedagoga z drugą dziewczynką. W toku dalszego śledztwa, na wniosek prokuratora, przesłuchano w Sądzie Rejonowym w Myszkowie małoletnie pokrzywdzone z udziałem biegłego psychologa. W wydanych opiniach biegły stwierdził, że zeznania dziewczynek są szczere i pozbawione skłonności do konfabulacji.

 

Seksualny drapieżca ze Szczekocin

 

Na podstawie zebranych dowodów ustalono, że w okresie od 2015 do 2020 roku Mariusz M., wykorzystując nieobecność innych osób w domu, wielokrotnie doprowadził córkę do obcowania płciowego, stosując przemoc polegającą na biciu i szarpaniu za włosy. Ponadto w śledztwie stwierdzono, że w 2016 lub 2017 roku oskarżony, używając przemocy w postaci bicia, doprowadził do obcowania płciowego także koleżankę córki, która nocowała u nich w domu.

 

– Śledztwo wykazało, że Mariusz M. przez wiele lat groził córce, że zabije ją i jej matkę, jeżeli zawiadomi kogoś o popełnianych przez niego przestępstwach seksualnych. Ponadto ustalono, że oskarżony znęcał się nad córką i żoną bijąc je, kopiąc i wyzywając wulgarnymi słowami. Przesłuchany przez prokuratora Mariusz M. przyznał się częściowo do zarzucanych mu przestępstw seksualnych – mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prokuratury w Częstochowie.

 

Na podstawie opinii biegłych lekarzy psychiatrów stwierdzono, że sprawca w chwili popełnienia zarzucanych mu czynów nie miał zniesionej zdolności rozumienia znaczenia czynów i pokierowania swoim postępowaniem, czyli był w pełni poczytalny.

 

Sprawca trafił do aresztu

 

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Myszkowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mariusz M. nie był w przeszłości karany.

 

Przestępstwo zgwałcenia małoletniego w wieku poniżej 15 lat jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 do 15 lat, a przestępstwo wywierania groźbą wpływu na świadka i przestępstwo znęcania się nad osoba najbliższą karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

aip

COMMENTS