HomeŚląskie

Częstochowa: Jasna Góra – piesi pielgrzymi z Przemyśla i Poznania

Częstochowa: Jasna Góra – piesi pielgrzymi z Przemyśla i Poznania

Na Jasnej Górze rozpoczął się sezon pieszego pielgrzymowania. Dziś dotarły dwie duże pielgrzymki z Przemyśla i Poznania, w sumie blisko 3 tysiące osób. 

Kasia Trębacz z Poznania wyruszyła na pielgrzymkę w intencji swojej rodziny. To jej piąta pielgrzymka na Jasną Górę, ale na ostatniej była 15 lat temu. “Gdzieś serce tęskniło za tą trasą, za tym duchem pielgrzymim i dlatego postanowiłam wybrać się po raz kolejny w dorosłym życiu” – powiedziała pątniczka.

Pielgrzymi z archidiecezji poznańskiej szli pieszo 10 dni. Wśród pątników byli nowożeńcy Anna i Krzysztof Pawlakowie, którzy dziękowali Bogu za swój związek i prosili o błogosławieństwo na przyszłe lata razem.

Pątnicy z Poznania szli w 18. grupach. Najdłuższą trasę pokonali pielgrzymi z Czarnkowa, jednej z najdalej na północ położonych parafii archidiecezji poznańskiej. W drogę na Jasną Górę wyruszyli 3 lipca i pokonali trasę ponad 380 kilometrów. Ksiądz Tomasz Kulka powiedział, że motywacją do pielgrzymowania jest chęć spotkania z Bogiem. “Jak człowiek idzie z wiarą to nic nie stoi na przeszkodzie” – powiedział ksiądz Tomasz Kulka.

Większość pielgrzymów zostaje na Jasnej Górze do jutra, by uczestniczyć w odpuście Matki Bożej Szkaplerznej.

Informacyjna Agencja Radiowa/ IAR/ Anna Przewoźnik/dko/Siekaj

COMMENTS