HomeŚwiat

Czechy: Ministerstwo zdrowia znosi ograniczenia na granicy z Polską

Czechy: Ministerstwo zdrowia znosi ograniczenia na granicy z Polską

Czeski minister zdrowia Adam Vojtech zapowiedział, że na granicy polsko-czeskiej zostaną zniesione ograniczenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Ma to związek z poprawą sytuacji epidemicznej na Śląsku.

W związku ze zmniejszającą się liczbą zakażeń na Śląsku Polska została zaliczona do grupy krajów bezpiecznych. Osoby przekraczające granicę polsko-czeską nie będą musiały przechodzić kwarantanny ani zgłaszać swojego przyjazdu do czeskiego odpowiednika Sanepidu.

Zniesienie ograniczeń dla Polaków potwierdził rzecznik polskiego rządu Piotr Mueller. Napisał w mediach społecznościowych, że premier Mateusz Morawiecki otrzymał już oficjalną informację od szefa czeskiego rządu Adreja Babisa.

Czeskie władze podzieliły Europę na trzy strefy, wysokiego, średniego i niskiego ryzyka. Podróżni z krajów o najwyższym ryzyku są zobowiązani do wykonania testu na koronawirusa przy wjeździe na teren Czech. Czeskie władze za kraj najbardziej niebezpieczny pod względem koronawirusa nadal uznają Szwecję.

IAR/mzcr.cz/zwrot.cz/d kwi/ w sk

COMMENTS