3.6 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

Czechy będą realizować ustalenia szczytu UE – przyjmą imigrantów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Czechy w ramach ustalonych kwot chcą do końca roku przyjąć 88 Syryjczyków, zaś do połowy przyszłego roku łącznie 400 imigrantów. Czeskie urzędy zwróciły się już w tej sprawie do ONZ.
Zgodnie z zapowiedziami, Czechy realizują postanowienia wrześniowego szczytu ministrów spraw wewnętrznych Unii Europejskiej. Wtedy na spotkaniu w Brukseli politycy zdecydowali o rozdzieleniu 120 tysięcy imigrantów między wszystkie kraje członkowskie. Praga powiedziała wtedy, że choć sprzeciwia się temu rozwiązaniu, to jednak będzie realizować ustalenia szczytu. Dlatego teraz czeskie instytucje poprosiły Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców o rozpoczęcie procedury relokacji.
Jednak jak ostrzegają czescy politycy, proces ten będzie wyjątkowo trudny, bowiem imigranci za wszelką cenę starają się unikać przeniesienia do Czech. Przed miesiącem głośno było o sprawie irackich chrześcijan, którzy po ewakuacji do Czech albo uciekli do Niemiec, bądź też wrócili do ojczyzny. Z kolei kilka tygodni temu media szeroko informowały o imigrantach, którzy aby nie odlecieć do Pragi, uciekli z greckiego ośrodka dla uchodźców.
Zgodnie z ubiegłorocznym porozumieniem do Czech powinno trafić blisko 1600 imigrantów.

TS/ (IAR)/Tomasz Dawid Jędruchów/Praga/jj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520