“Czas najwyższy znieść najgorszy relikt, jakim jest okrutne prawo przyzwalające na uśmiercanie dzieci”

“Czas najwyższy znieść najgorszy relikt, jakim jest okrutne prawo przyzwalające na uśmiercanie dzieci”

W Sejmie zakończyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu zakazującego aborcji eugenicznej. 

“Czas najwyższy znieść najgorszy relikt, jakim jest okrutne prawo przyzwalające na uśmiercanie dzieci” – mówiła pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję Kaja Godek. Przypomniała, że pod inicjatywą podpisało ponad 830 tysięcy Polaków z kraju i zagranicy. Podkreśliła, że to największa w historii Polski inicjatywa ustawodawcza w obronie dzieci nienarodzonych.

“Dziś przychodzimy do Sejmu, bo nie chcemy szpitali zmieniających się w rzeźnie. Nie chcemy, aby w jednym inkubatorze ratowany był wcześniak, a w drugim umierał noworodek, który przeżył aborcję. Nie chcemy, aby polscy położnicy zamiast uczyć się ratować życie swoich małych pacjentów i ich matek, doskonalili się w technikach zabijania przez częściowe urodzenie, przez rozczłonkowanie ciała dziecka czy w technice aborcji przy użyciu próżniowych odsysaczek” – mówiła Kaja Godek.
Działaczka pro-life apelowała do posłów, aby opowiedzieli się po stronie życia nienarodzonych dzieci podejrzanych o niepełnosprawność lub chorobę genetyczną. “Nie bójcie się hałaśliwej lewicowej mniejszości ani ponadnarodowych instytucji pełnych lobbystów na pensjach koncernów aborcyjnych. Stańcie po stronie chorych dzieci, ich rodzin i przyjaciół, stańcie po stronie obywateli” – zwróciła się do parlamentarzystów Kaja Godek. Podkreśliła, że liczba aborcji eugenicznych w Polsce wzrasta. Kaja Godek mówiła również, że “rozwój diagnostyki prenatalnej zamiast poprawiać opiekę nad poczętymi dziećmi i ich matkami przyczynia się głównie do większej skuteczności aborcyjnych selekcjonerów” . Mówiła, że przyjęcie projektu “Zatrzymaj Aborcję” “przywróci badaniom prenatalnym ich właściwy diagnostyczno-terapeutyczny charakter”.
Klub Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że będzie głosował za skierowaniem projektu komitetu #ZatrzymajAborcję do prac w komisjach, przeciwko dalszym pracom nad tym projektem będą głosować posłowie PO i Nowoczesnej.
Celem projektu #ZatrzymajAborcję jest wykreślenie z ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży wyjątku pozwalającego na zabicie dziecka nienarodzonego ze względu na stwierdzoną prenatalnie niepełnosprawność lub chorobę. Według danych Ministerstwa Zdrowia, w 2016 roku, w Polsce przeprowadzono 1098 aborcji, z czego 1042 dotyczyło właśnie podejrzenia choroby lub niepełnosprawności. To o ponad 50 więcej niż w roku 2015.
Przed Sejmem protestują obrońcy życia oraz zwolennicy aborcji.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Magdalena Kowalewska

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0