"> Czarny Piątek w USA – wiadomosci.com

Czarny Piątek w USA

Czarny Piątek w USA

Dziś w Stanach Zjednoczonych tak zwany czarny piątek, czyli dzień wielkich wyprzedaży. Większość sieci handlowych otwarto jednak już wczoraj czyli w Święto Dziękczynienia. Super-okazje przyciągnęły do sklepów miliony Amerykanów.

Gdy jedni Amerykanie siedzieli z rodzinami i przyjaciółmi przy świątecznym stole, inni stali pod sklepami w długich kolejkach.
“Nie widzę w tym niczego złego. Mięliśmy trochę czasu więc przyszliśmy skorzystać okazji i zrobilismy zakupy Bożonarodzeniowych prezentów. Mamy to już z głowy” – powiedział Polskiemu Radiu jeden z klientów supermarketu Target. W tym roku klienci walczyli o 50-calowe telewizory o rozdzielczości 4K po 200 dolarów, laptopy i tablety po sto kilkadziesiąt oraz sprzedawane z kilkudziesięcioprocentowymi zniżkami zabawki, ubrania, sprzęt gospodarstwa domowego i konsole do gier. Zniżki czasami przekraczały 70-80%.
Amerykanie, którzy przyszli polować na wyjątkowe okazje byli zaskoczeni, że w supermarketach nie było takich tłumów jak latach ubiegłych. Wynika to z faktu, że wiele produktów oferowano w sklepach internetowych z darmową przesyłką a niektóre sieci handlowe rozpoczęły wyprzedaże już na początku listopada.
“Czarny piątek” rozpoczyna w Stanach Zjednoczonych bożonarodzeniowy sezon zakupów czyli najbardziej dochodowy okres w roku. Ponieważ amerykańska gospodarka opiera się na konsumpcji wewnętrznej, ekonomiści liczą na jak największą sprzedaż.

Marek Wałkuski / WaszyngtonCOMMENTS

WORDPRESS: 0