26.8 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Czarnecki: Polska jest liderem swojego regionu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki powiedział, że obecność prezydenta USA na szczycie Trójmorza w Warszawie pokazuje, iż Polska jest liderem swojego regionu.

Gość radiowej Jedynki zaznaczył, że nasz kraj jest obecnie organizatorem spotkań między państwami Europy Wschodniej.

Ryszard Czarnecki mówił, że wizyta prezydenta Donalda Trumpa w Polsce to przykład zmiany stylu uprawiania polityki ze strony USA. Zdaniem polityka PiS, obecnie jesteśmy traktowani przez Stany Zjednoczone poważniej niż za czasów prezydenta Baracka Obamy. Polityk PiS powiedział, że wizyta prezydenta Donalda Trumpa to przykład tego, że z Unią Europejską nie rozmawia się za pośrednictwem Niemiec, jak było przez prawie dwie kadencje prezydenta Baracka Obamy, ale na zasadzie dwustronnej, czyli osobno rozmawia się z poszczególnymi krajami.

Eurodeputowany PiS-u Ryszard Czarnecki powiedział jednocześnie, że kanclerz Angela Merkel jest mocno niezadowolona z faktu, iż Niemcy przestały być pomostem w relacjach Stany Zjednoczone – Unia Europejska. Gość radiowej Jedynki odniósł się również do wyborów parlamentarnych w Niemczech. Jego zdaniem, lepiej dla Polski, by w zbliżających się wyborach wygrała obecna kanclerz Niemiec.
Prezydent USA Donald Trump będzie w Warszawie 5 i 6 lipca.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/PR1/MR/dw

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520