HomeUSA

Cyberatak rosyjskich hakerów na Partię Demokratyczną w USA

Cyberatak rosyjskich hakerów na Partię Demokratyczną w USA

Skala cyberataku na komputery amerykańskich Demokratów była znacznie większa niż przypuszczano. Jak informuje dziennik New York Times, rosyjscy hakerzy włamali się do kont e-mailowych ponad 100 działaczy tej partii.

 
Według New York Timesa, FBI rozszerzyła zakres śledztwa w sprawie włamania do sieci komputerowych Partii Demokratycznej. Dochodzenie dotyczy już nie tylko ataku hakerów na konta e-mailowe pracowników Komitetu Krajowego Demokratów, ale również sztabu wyborczego Hillary Clinton, organizacji zbierających fundusze na kampanię oraz Stowarzyszenia Gubernatorów Demokratycznych.

Przedstawiciele amerykańskich służb wywiadowczych są przekonani, że za cyberatakiem stoi Moskwa. Motywy Rosjan nie są do końca jasne. Sztab wyborczy Hillary Clinton oskarżał wcześniej rosyjskie władze o próbę ingerencji w amerykańską kampanię wyborczą i wsparcia kandydatury Donalda Trumpa.

Według New York Timesa, Federalne Biuro Śledcze nie ma dowodów na to, że hakerzy uzyskali dostęp do e-maili Hillary Clinton, które znajdowały się na jej prywatnym serwerze. Szef FBI James Comey mówił jednak kilka tygodni temu, że jeśli do takiego włamania doszło, to jest mało prawdopodobne, by sprawcy pozostawili ślady.

Marek Wałkuski / Waszyngton/em/to/

COMMENTS