HomeCiekawostki

Cyber Monday 2017 czyli cybernetyczny poniedziałek

Cyber Monday 2017 czyli cybernetyczny poniedziałek

Tym razem na promocje zapolujemy w internecie. Przed nami Cyber Monday 2017, czyli Cybernetyczny Poniedziałek. Zobaczcie listę sklepów, gdzie szukać promocji.

 

Cyber Monday (Cybernetyczny Poniedziałek) to wydarzenie, które obserwujemy w pierwszy poniedziałek po Black Friday czyli tuż po Czarnym Piątku. W 2017 roku Black Friday przypada 24 listopada, natomiast Cyber Monday przypada 27 listopada. Idea tego dnia narodziła się w Stanach Zjednoczonych, a określenia „Cyber Monday” po raz pierwszy użyto w roku 2005. Cyberponiedziałek zyskiwał popularność w USA z roku na rok. W kolejnych latach zwiększoną sprzedaż w sklepach internetowych zaobserwowano również w krajach Ameryki Południowej, Europy Zachodniej i w Japonii. W roku 2006 Amerykanie wydali w tym dniu kalendarzowym 610 milionów dolarów, w 2010 1,4 miliarda dolarów, natomiast w roku 2013 było to już ponad 2 miliardy dolarów. Internetowe promocje znajdziemy w wielu popularnych sklepach. Wśród nich między innymi:

Media Expert

Sephora

Douglas

YES

4F

Saturn

Media Markt

Bon Prix

 

Czy Cyber Monday różni się od Black Friday? W pierwszym przypadku oferta dotyczy sklepów internetowych, w drugim stacjonarnych. Wiele sklepów łączy te ofertę i organizuje promocje zarówno w sklepach stacjonarnych i internetowych przez cały weekend, a niekiedy nawet tydzień. W naszym kraju ten dzień nie jest szczególnie popularny. O ile Black Friday powoli zdobywa popularność, to jednak Cyber Monday jeszcze dla zdecydowanej większości sklepów i klientów jest nadal jedynie enigmatycznie brzmiącym terminem. Z roku na rok można jednak obserwować powolny, ale stały wzrost znajomości tego dnia wśród Polaków.

Justyna Juszczyńska (aip)

COMMENTS