10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

O włos od tragedii – dziecko zamknięte w aucie na 1,5 godziny

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Reakcja rybniczanina pozwoliła na uniknięcie tragedii. Mężczyzna przechodząc ulicą Chrobrego zauważył w zaparkowanym samochodzie małe dziecko. Pojazd był zamknięty, pozostawiono tylko lekko uchyloną przednią szybę. Dziecko w pojeździe spędziło 1,5 godziny.

 

Ciepłe, lipcowe popołudnie, ulica Chrobrego, rybniczanin zauważa w samochodzie zamknięte w foteliku małe dziecko. Natychmiast reaguje. Widzi patrol policji, który prosi o pomoc. Mundurowi dostają się do środka samochodu przez uchyloną lekko szybę. Otwierają drzwi i wyciągają dziecko. – To była błyskawiczna reakcja – relacjonuje Anna Karkoszka z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Wezwany na miejsce lekarz stwierdza, że dziecku nic się nie stało. Pojawia się matka. Dwa lata temu cała Polska słyszała o tragedii, także z Rybnika, gdy ojciec 3-latki zostawił dziecko w zamkniętym samochodzie i poszedł na kilka godzin do pracy. Gdy mężczyzna wrócił, dla Oliwii nie było już ratunku.

W tym dniu panował upał. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu dziewczynki był udar cieplny spowodowany przegrzaniem organizmu na skutek działania wysokiej temperatury w samochodzie Matka zostanie przesłuchana przez prokuraturę prawdopodobnie w najbliższych dniach.

– Nie udzielamy dziś żadnych informacji w tej sprawie – usłyszeliśmy w prokuraturze w Rybniku. Wiadomo, że w momencie pojawienia się policji, nie było kontaktu z dzieckiem. – Dziecko miało zamknięte oczy – dodaje Karkoszka. Policjanci nie wiedzieli, czy maluch śpi, czy stracił przytomność. Z zapowiedzi policji wynika, że sprawa z ulicy Chrobrego trafi do sądu rodzinnego. Teraz śledczy wykonują czynności wyjaśniające okoliczności tej sytuacji.

TS/JW (aip)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520