HomeUSAChicago

CPS zwiększa budżet o ponad 100 milonów dolarów

CPS zwiększa budżet o ponad 100 milonów dolarów

O 125 milionów dolarów wzrośnie budżet Chicagowskich Szkół Publicznych (CPS) w roku szkolnym 2020/2021. Ostateczny plan finansowy zostanie przedstawiony dopiero pod koniec wakacji.

 

Podczas wtorkowej konferencji prasowej prezes CPS, Janice Jackson powiedział, że dodatkowe pieniądze przeznaczone zostaną między innymi na nauczanie przedszkolne a także otrzymają je wyznaczone szkoły. „Zwiększony budżet ma zapewnić kontynuowanie edukacji dla uzdolnionych osób, wybierających się na studia ale także dla uczniów specjalnej troski i tych najmłodszych” – mówiła Jackson. Potwierdziła, że 255 szkół otrzyma do podziału 44 miliony dolarów. Ponadto 18 milionów przeznaczone zostanie na rozszerzenie programu przedszkolnego Pre-K a 13 milionów na zatrudnienie dodatkowych pielęgniarek i pracowników socjalnych.

Zgodnie z decyzją gubernatora J.B. Pritzkera uczniowie w tym roku szkolnym nie wznowią już zajęć w szkołach. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa. Prowadzone jest nauczanie online. Gubernator podczas niedzielnej konferencji prasowej zasugerował, że uczniowie i nauczyciele powinni się przygotować na kontynuowanie tej formy nauczania także po wakacyjnej przerwie bo nadal nie jest jasne czy możliwy będzie powrót do szkół.

 

BK

COMMENTS