9.6 C
Chicago
sobota, 27 lutego, 2021

CPS rozpoczęło publiczne konsultacje w sprawie wznowienia we wrześniu zajęć w szkołach

Popularne

W poniedziałek rozpoczęły się konsultacje CPS w sprawie otwarcia szkół. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie pod koniec sierpnia. Seria spotkań prowadzona jest w formie wirtualnej.

 

Uczestniczą w niej uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz przedstawiciele zarządu Chicagowskich Szkół Publicznych. Niedawno władze miasta wraz z CPS przedstawiły hybrydowy plan wznowienia zajęć. Przewiduje on między innymi ograniczenie do 50 procent liczby uczniów od przedszkola do 10 klasy. Większość uczniów 11 i 12 klasy kontynuować miałaby naukę online.

Prezes CPS, Janice Jackson zaznaczyła, że celem tych konsultacji jest uzyskanie opinii rodziców i mieszkańców na temat zaprezentowanego planu. Dodała, że nie oznacza on pewnego powrotu uczniów do klas. „Chcę żeby wszyscy zdawali sobie sprawę z tego, że próbujemy opracować bezpieczną metodę nauczania personalnego w czasie pandemii” – dodała Jackson.

Z przeprowadzonego w poniedziałek sondażu wśród uczestników wirtualnego spotkania wynika, że 40 procent z nich nie ma przekonania do planu CPS. Kolejne spotkania odbędą się w tym tygodniu. Uczestniczyć w nich można za pośrednictwem strony cpsreopeningconversation3.eventbrite.com.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane