HomeUSAChicago

CPS opublikowało ostateczny plan nauczania online

CPS opublikowało ostateczny plan nauczania online

Zarząd Chicagowskich Szkół Publicznych   (CPS) opublikował we wtorek ostateczny plan wznowienia zajęć. Lekcje prowadzone będą zdalnie.

 

Instrukcje przekazane rodzicom i uczniom obejmują szczegółowe informacje na temat nauczania online. Zawierają one dokładny grafik z wyznaczonymi godzinami dla poszczególnych klas i opisują oczekiwania dotyczące zdalnego nauczania. Ujęto w nich ponadto wsparcie emocjonalne i społeczne dla uczniów oraz wskazówki dla osób, które nie mówią płynnie po angielsku.

W oświadczeniu wydanym przez prezes CPS, Janice Jackson czytamy, że podczas przygotowań do bezprecedensowego nowego roku szkolnego postawiono uczniom i nauczycielom wyraźne oczekiwania i plan poprawy nauczania online. Dzięki sugestiom rodziców udało się opracować dodatkowe wskazówki. Jackson podkreśliła, że wobec panującej pandemii koronawirusa najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników CPS.

Wstępnie ustalono, że zdalne nauczanie prowadzone będzie do listopada. Wtedy też zarząd CPS podejmie decyzję o ewentualnym powrocie uczniów do szkół lub o kontynuacji nauczania online.

 

BK

COMMENTS