32.2 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

COVID-19 przedłużenie legalnego pobytu w USA osób przebywających na podstawie wiz turystycznych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

PRZEDŁUŻENIE POBYTU – ESTA

Obywatele polscy przebywający w USA w ramach ruchu bezwizowego , którym sytuacja nadzwyczajna związana z pandemią koronawirusa uniemożliwia wyjazd poza granice Stanów Zjednoczonych w terminie określonym przy wjeździe, mogą zwrócić się do władz amerykańskich o zgodę na przekroczenie tego terminu w ramach procedury tzw. „satisfac-tory departure”. Okres przedłużonego pobytu nie może przekraczać 30 dni.

Zgłoszenia w powyższych sprawach rozpatrywane są indywidualnie. Zainteresowani winni kontaktować się telefonicznie z centrum obsługi interesantów US Citizenship and Immigration Services (USCIS) pod numerem telefonu 1-800-375-5283.

PRZEDŁUŻENIE POBYTU – WIZY

Podróżni przebywający na terenie USA na podstawie ważnych wiz o upływających terminach ważności mogą zwracać się z wnioskiem o przedłużenie ważności wiz pobytowych poprzez złożenie w USCIS formularza I-539. USCIS rozpatrzy każdy przypadek indywidualnie. Wniosek powinien być złożony przed upływem terminu wyznaczonego wyjazdu. Zaakceptowanie wniosku Formy I-539 złożonego po w/w  terminie będzie zależało od tzw. Uznania urzędnika imigracyjnego co w obecnej sytuacji oznacza powołanie się na tzw. wyjątkowe okoliczności.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520