"> Coś, co niedawno było science fiction LG zamienia już w rzeczywistość - wiadomosci.com

Coś, co niedawno było science fiction LG zamienia już w rzeczywistość

Coś, co niedawno było science fiction  LG zamienia już w rzeczywistość

Sztuczna inteligencja zawładnęła naszym życiem, najlepszym przykładem był pokaz możliwości koncernu LG na targach CES 2019 w Las Vegas.

 

Zaprezentowano nie tylko najnowsze telewizory, ale i inne urządzenia LG, które pomagają i uprzyjemniają nam życie. Czego tam nie było? I pierwszy na świecie rolowany telewizor LG OLED R, wodospad z elastycznych ekranów OLED, telewizory 8K z zaawansowaną matrycą LG OLED, bezobsługowy domowy browar czy roboty, pomagające nam podnosić ciężary. To tylko część futurystycznych innowacji od LG.

Dr I. P. Park, dyrektor ds. technologii LG, podkreślił znaczenie dostosowania się sztucznej inteligencji do potrzeb użytkowników. Zaawansowane urządzenia z AI, których funkcjonalność ma wykraczać poza proste rozpoznawanie mowy i automatyzację wykonywania zadań, muszą dodatkowo rozumieć kontekst i cel każdej komendy, wtedy ich wartość i przydatność rośnie.

– Dokładamy starań, aby LG przekształciła się z czołowego producenta elektroniki w twórcę innowacji, które w prawdziwie inteligentny sposób ułatwiają codzienność, mówił dr. Park,

Pochwalił się LG między innymi instalacją LG OLED Falls, złożoną z 260 paneli OLED, które tworzyły gigantyczny wizualny wodospad, podkreślający bogactwo kolorów i głębię barw. Był pokaz pierwszego na świecie telewizora z rolowanym ekranem. LG OLED R, który w 10 sekund zmienia się w 65-calowy telewizor OLED. Urządzenie może pracować w trzech trybach – klasycznym z pełnym ekranem FullView, LineView z częściowo rozwiniętym ekranem i ZeroView, w którym do dyspozycji użytkownika pozostają tylko głośniki z systemem Dolby Atmos, reszta jest dyskretnie ukryta.

Pochwalono się wreszcie OLED 8K, telewizorem wyposażonym w opracowane przez LG procesory z algorytmami sztucznej inteligencji, które zapewnią niezrównaną jakość obrazu z idealną czernią i żywymi kolorami i dźwięku z realistycznymi efektami przestrzennymi.

A co poza telewizorami? LG zaprezentowało też roboty LG CLOi, w tym robota do noszenia na ciele niczym „garnitur roboczy” – CLOi SuitBot. Podpiera on odcinek lędźwiowy kręgosłupa i w ten sposób zmniejsza ryzyko kontuzji oraz zmęczenie przy podnoszeniu ciężkich przedmiotów.

Było coś dla zdrowia, nie zapomniano o naszych przyjemnościach. Mowa o ekspresie LG HomeBrew dla tych, którzy chcą sami nawarzyć sobie … piwa. Urządzenie LG pozwala w domowych warunkach przeprowadzić automatycznie proces warzenia piwa, od fermentacji po czyszczenie.COMMENTS

WORDPRESS: 0