"> Coraz więcej Polaków decyduje się na zimowy urlop – wiadomosci.com

Coraz więcej Polaków decyduje się na zimowy urlop

Coraz więcej Polaków decyduje się na zimowy urlop

Coraz więcej Polaków decyduje się na zimowy urlop, wielu wybiera wyjazd zagraniczny. Wynika to z danych Polskiej Izby Turystyki oraz informacji agentów turystycznych i pracowników biur podróży.

 

Ewa Kubaczyk z Polskiej Izby Turystyki mówi, że chętnych na urlop narciarski przybywa z roku na rok, w czasie tegorocznych ferii jest ich ponad 5% więcej niż w poprzednim sezonie. “Szacuje się, że 10% Polaków jeździ na nartach. Jeśli chodzi o zorganizowane wyjazdy, to blisko 20% z nich wyjeżdża na zorganizowane wakacje” – powiedziała Ewa Kubaczyk.
Pracownicy biur podróży przyznają, że wzrost zainteresowania zimową ofertą jest zauważalny. Klienci biur podróży w tym okresie częściej niż wyjazd narciarski wybierają egzotyczne, cieplejsze miejsca wypoczynku. Jak mówi Jowita Sidoruk z jednego ze stołecznych biur podróży, większość ofert w czasie ferii zimowych została wyprzedana kilka tygodniu temu. “Najczęściej są to miejsca ciepłe jak Wyspy Kanaryjskie i dużo egzotyki jak Dominikana, Meksyk, Tajlandia. W tym roku została też całkowicie wyprzedana oferta zimowa do Włoch” – powiedziała Ewa Kubaczyk.
Pracownicy biur podróży zauważają, że Polacy z roku na rok są skłonni wydać więcej na wakacje, oczekują też wyższego standardu. Jowita Sidoruk zauważa, że ceny w czasie ferii zimowych są podobne do tych w szczycie sezonu, a więc w lipcu i sierpniu. Na przykład wyjazd narciarski do Włoch z dwoma posiłkami i transferem samolotowym kosztuje od 2, 600 zł do nawet 8 tysięcy zł. Na wyjazd na Wyspy Kanaryjskie w czasie ferii trzeba wydać średnio 3 tysięcy złotych, Meksyk kosztuje około 5 tysięcy zł za 9 dni.
Szacuje się, że w 2018 roku 5% więcej Europejczyków wyjechało na zagraniczne wakacje, tylko w Polsce było to powyżej 10%. Najpopularniejsze kierunki zagranicznych wyjazdów na narty to w tym roku Włochy, które wybiera 50% Polaków decydujących się na taki sposób spędzenia ferii, Austria oraz Czechy. Wśród egzotycznych kierunków coraz większą popularność zdobywa Dominikana, Meksyk i Tajlandia. Ponadto wielu Polaków decyduje się na zimowy urlop w Egipcie i Hiszpanii.

IAR/Lis/dwCOMMENTS

WORDPRESS: 0