Coraz więcej Polaków decyduje się na zimowy urlop

Coraz więcej Polaków decyduje się na zimowy urlop

Coraz więcej Polaków decyduje się na zimowy urlop, wielu wybiera wyjazd zagraniczny. Wynika to z danych Polskiej Izby Turystyki oraz informacji agentów turystycznych i pracowników biur podróży.

 

Ewa Kubaczyk z Polskiej Izby Turystyki mówi, że chętnych na urlop narciarski przybywa z roku na rok, w czasie tegorocznych ferii jest ich ponad 5% więcej niż w poprzednim sezonie. “Szacuje się, że 10% Polaków jeździ na nartach. Jeśli chodzi o zorganizowane wyjazdy, to blisko 20% z nich wyjeżdża na zorganizowane wakacje” – powiedziała Ewa Kubaczyk.
Pracownicy biur podróży przyznają, że wzrost zainteresowania zimową ofertą jest zauważalny. Klienci biur podróży w tym okresie częściej niż wyjazd narciarski wybierają egzotyczne, cieplejsze miejsca wypoczynku. Jak mówi Jowita Sidoruk z jednego ze stołecznych biur podróży, większość ofert w czasie ferii zimowych została wyprzedana kilka tygodniu temu. “Najczęściej są to miejsca ciepłe jak Wyspy Kanaryjskie i dużo egzotyki jak Dominikana, Meksyk, Tajlandia. W tym roku została też całkowicie wyprzedana oferta zimowa do Włoch” – powiedziała Ewa Kubaczyk.
Pracownicy biur podróży zauważają, że Polacy z roku na rok są skłonni wydać więcej na wakacje, oczekują też wyższego standardu. Jowita Sidoruk zauważa, że ceny w czasie ferii zimowych są podobne do tych w szczycie sezonu, a więc w lipcu i sierpniu. Na przykład wyjazd narciarski do Włoch z dwoma posiłkami i transferem samolotowym kosztuje od 2, 600 zł do nawet 8 tysięcy zł. Na wyjazd na Wyspy Kanaryjskie w czasie ferii trzeba wydać średnio 3 tysięcy złotych, Meksyk kosztuje około 5 tysięcy zł za 9 dni.
Szacuje się, że w 2018 roku 5% więcej Europejczyków wyjechało na zagraniczne wakacje, tylko w Polsce było to powyżej 10%. Najpopularniejsze kierunki zagranicznych wyjazdów na narty to w tym roku Włochy, które wybiera 50% Polaków decydujących się na taki sposób spędzenia ferii, Austria oraz Czechy. Wśród egzotycznych kierunków coraz większą popularność zdobywa Dominikana, Meksyk i Tajlandia. Ponadto wielu Polaków decyduje się na zimowy urlop w Egipcie i Hiszpanii.

IAR/Lis/dwCOMMENTS

WORDPRESS: 0