HomeŚwiatPILNE

Coraz mniej Rosjan ufa Władimirowi Putinowi [SONDAŻ]

Coraz mniej Rosjan ufa Władimirowi Putinowi [SONDAŻ]

Coraz mniej Rosjan ufa Władimirowi Putinowi – podają rosyjskie media niezależne, powołując się na sondaż Centrum Analitycznego Jurija Lewady. Z badań wynika, że spadek zaufania do prezydenta Rosji jest systematyczny i trwa od prawie dwóch lat.

Analitycy Centrum Lewady przypomnieli, że w grudniu 2017 roku zaufanie do prezydenta deklarowało 60 procent Rosjan. Z badań przeprowadzonych w styczniu 2020 roku wynika, że Władimirowi Putinowi ufa 35 procent obywateli i wskaźnik ten ma tendencję spadkową.

Szef Centrum Lewady Lew Gudkow, w komentarzu do wyników sondaży stwierdził, że „Rosjanie są rozdrażnieni sytuacją społeczno – polityczną i zmęczeni Władimirem Putinem”. Gudkow podkreśla, że Rosjanie nie chcą już takiego modelu państwa jaki stworzył Putin i domagają się zmian polityczno – gospodarczych. Rosyjskie media niezależne przypominają, że w ostatnich tygodniach coraz więcej Rosjan protestuje przeciwko poprawkom do konstytucji zaproponowanym przez Kreml, ponieważ boją się oni, iż reforma konstytucyjna przedłuży rządy Władimira Putina.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/wk

COMMENTS