HomePOLSKA

Coraz dłuższa lista miejsc, w których będzie można płacić Polskim Bonem Turystycznym

Coraz dłuższa lista miejsc, w których będzie można płacić Polskim Bonem Turystycznym

Jest coraz dłuższa lista miejsc, w których będzie można płacić Polskim Bonem Turystycznym. Dotychczas do programu zgłosiło się blisko sześć tysięcy firm, organizacji i stowarzyszeń. Ich listę będzie można znaleźć wkrótce na stronach internetowych Ministerstwa Rozwoju oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.

Jak powiedział Polskiemu Radiu wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, wśród zarejestrowanych podmiotów największą grupą są obiekty noclegowe. “Są to między innymi pensjonaty, hotele i agroturystyka” – mówił wiceminister. “Są również biura podróży i inni organizatorzy turystyki, a także organizacje pożytku publicznego, które mogą świadczyć usługi sportowo-rekreacyjne oraz organizować kolonie dla dzieci. Z pewnością liczba tych podmiotów za kilka dni wzrośnie co najmniej dwukrotnie” – dodał.

Żeby otrzymać bon turystyczny musimy się zarejestrować przez internet w systemie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przyjmowanie wniosków rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę.

Jak powiedziała Polskiemu Radiu prezes ZUS-u Gertruda Uścińska, procedura składania wniosku będzie przejrzysta i szybka. “To będzie bardzo proste” – podkreśla szefowa ZUS-u. “Będziemy musieli zalogować się do naszego konta w platformie PUE ZUS. Zakładkę z bonem turystycznym znajdziemy po prawej stronie witryny. W zakładce uaktualnimy nasz numer telefonu i adres e-mailowy. Po kliknięciu w przycisk “aktywuj” wyświetli nam się kod. Ten kod będzie potwierdzony SMS-em. Będziemy mogli nim opłacać usługi turystyczne dla naszych dzieci” – mówiła.
Polski Bon Turystyczny ma wartość 500 złotych i będzie przysługiwał na każde dziecko do 18 roku życia. Dla dzieci niepełnosprawnych będzie to tysiąc złotych.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Mytlewski/w kry

COMMENTS