Co dziesiąty Rosjanin chce na stałe wyjechać za granicę

Co dziesiąty Rosjanin chce na stałe wyjechać za granicę

Co dziesiąty Rosjanin chce na stałe wyjechać za granicę. Co trzeci młody Rosjanin chciałby ułożyć sobie życie w jednym z krajów zachodniej Europy. Tak wynika z sondażu, który przeprowadziło Wszechrosyjskie Centrum Badania Opinii Publicznej.

Według socjologów, wskaźnik osób, które chcą wyemigrować z Rosji, jest najwyższy od pięciu lat. Gwałtowny skok nastąpił w grupie wiekowej 18-24 lata. Wcześniej chęć opuszczenia Rosji na stałe deklarowało 21 procent młodych ludzi, a obecnie – 31 procent. Rosjanie jako miejsce, w którym chcieliby osiąść, najczęściej wskazują kraje Unii Europejskiej.
W ocenie ekspertów, młode pokolenie Rosjan nie chce żyć w kraju, w którym kariera zawodowa zależy od układów z władzą, większość fortun zbudowano opierając się na korupcyjnych powiązaniach, a wolności obywatelskie są tylko na papierze. Specjaliści tłumaczą, że takie nastroje wśród młodzieży będą rosły, niezależnie od nasilenia antyzachodniej propagandy.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/em/dabr

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0