23.1 C
Chicago
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Co dalej z pigułką śmierci w Kalifornii? Prokurator generalny złożył odwołanie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prokurator generalny stanu Kalifornia zwrócił się do sądu apelacyjnego z wnioskiem, by szybko zablokował niedawną decyzję sądu niższej instancji o uchyleniu prawa z 2016 roku, które pozwala osobom nieuleczalnie chorym zakończyć swoje życie.

W ubiegłym tygodniu sąd uznał, że wspomniane prawo zostało w sposób niekonstytucyjny przyjęte przez stanową legislaturę. Prokurator Xavier Becerra nadmienił, że zatwierdzono je zgodnie z przepisami podczas specjalnej sesji legislacyjnej poświęconą tematyce zdrowotnej. Sąd apelacyjny wezwał do utrzymania prawa w mocy, tak aby nie odbiło się ono negatywnie na umierających pacjentach. Podkreślił, że trzeba działać szybko.

– Nieuleczalnie chorzy pacjenci, którzy chcą skorzystać z opcji gwarantowanej przez tę ustawę, mogą umrzeć w olbrzymim bólu, zanim sąd mógłby przynieść im ulgę w toku normalnego postępowania apelacyjnego – oświadczył.

Kalifornijskie prawo pozwala zażyć śmiercionośny lek pacjentom, którym lekarze dają sześć miesięcy życia lub mniej. Odkąd weszło ono w życie 9 czerwca 2016 roku, z opcji tej skorzystało 111 osób.

(hm)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520