CNN stworzyło zestawienie najpiękniejszych miejsc w Polsce

CNN stworzyło zestawienie najpiękniejszych miejsc w Polsce

Na stronie internetowej  CNN opublikowano listę najpiękniejszych miejsc w Polsce.  -Rozciągająca się od bursztynowych plaż Morza Bałtyckiego, aż po zapierające dech w piersiach szczyty Tatr Wysokich, Polska jest równie okazała, co piękna. Środkowoeuropejski naród ma do wyboru imponującą liczbę miejsc, które każdy podróżnik z przyjemnością odkryje.

Dzięki bogatej historii, gościnności i niesamowicie smacznej lokalnej kuchni, Polska jest dobrym miejscem do odkrywania – czytamy na stronie CNN. Co znalazło się w amerykańskim zestawieniu? Które miejsca zachwyciły twórców listy? Sprawdź w naszej galerii

Kraków to piękne Stare Miasto, wspaniały Wawel i Bazylika Mariacka. Według CNN żadna wycieczka do Krakowa nie będzie kompletna bez odwiedzenia wpisanej na listę UNESCO Kopalni Soli w Wieliczce.

 

Mimo że II wojna światowa prawie całkowicie zniszczyła Warszawę, to miasto powstało jak prawdziwy feniks z ruin, by stać się jedną z najciekawszych i najszybciej rozwijających się metropolii Europy. Trudno uwierzyć, że malownicze uliczki i piękne budynki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO są skrupulatnym dziełem renowatorów.

 

“Nie ma lepszego miejsca w Polsce, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki niż Wysokie Tatry na granicy ze Słowacją.” – czytamy na stronie CNN. Autorzy listy wspominają także o pysznej góralskiej kuchni i niesamowitej tradycji.

 

 Białowieski Park Narodowy to obszar chroniony przez UNESCO. To natura nietknięta przez stulecia ludzkiej egzystencji. Wizyta w tym obszarze to ekscytujące doświadczenie, krok wstecz w świecie, który już nie istnieje. Jedną z głównych atrakcji jest możliwość znalezienia żubra, gigantycznego zwierzęcia, które postrzegane jest jako symbol Polski. Lasu można zwiedzać tylko w towarzystwie przewodnika, z wycieczkami rozpoczynającymi się na obrzeżach Białowieży. Będąc w Białowieskim Parku Narodowym warto zobaczyć Rezerwat Pokazowy Żubrów , unikalne półnaturalne zoo, w którym można zobaczyć legendarne żubry, a także inne zwierzęta, takie jak dzik, wilki i sarny zamieszkujące okoliczne lasy.

 

To nadmorskie miasto charakteryzuje się niekończącymi się rzędami kolorowych domów, licznymi średniowiecznymi kościołami, bramami miejskimi i wieżami. CNN gdańską starówkę porównuje do bajkowego miasta z piernika.

 

Wrocław to czwarte co do wielkości miasto w kraju, stolica Dolnego Śląska. Ma bogatą historię, przyjazną atmosferę, nieskończone możliwości eksploracji – i śliczne małe figurki krasnali, które zamieszkują ulice, place i wejścia do sklepów.

 

Postkomunistyczne przemysłowe miasto Łódź znalazło się na liście dzięki dynamicznemu procesowi rewitalizacji, który przekształcił je w centrum alternatywnej kultury, biznesu i finansów. Ogromne fabryki bawełny, które zajmują pejzaż łódzki, szybko przekształcają się w galerie, domy kultury, muzea, sale kongresowe i lofty.

Na liście CNN znalazły się również między innymi Kazimierz Dolny, Poznań, Toruń oraz Zamek Książ. Mimo że Kruszyniany nie pojawiły się na liście najpiękniejszych miejsc w Polsce, to w artykule CNN wspomniano, że jest to miejsce, które również warto odwiedzić. Ta niewielka wieś słynie z jednego z najstarszym meczetów w Polsce. To też jedna z ostatnich wsi tatarskich w naszym kraju.

Red. mck aip

 

 

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Tomek 3 miesiące

    Cała nasz Polska jest bardzo piękna! w każdym zakamarku znajdziemy coś ciekawego, wszędzie można odpocząć. Tatry to był zawsze dla mnie Giewont i Pięć Stawów. Dopiero z przewodnik-po-gorach porwałem się na prawdziwą przygodę :)