12.7 C

Ćmikiewicz o meczu Polska – Senegal: Dziwie się, że nie zagraliśmy od początku tak bardziej agresywnie

Polscy piłkarze od porażki rozpoczęli udział w mistrzostwach świata w Rosji. Podopieczni trenera Adama Nawałki przegrali w Moskwie z Senegalem 1:2.

Zdaniem byłego reprezentanta Polski Lesława Ćmikiewicza najgorzej wyglądała gra ofensywna reprezentacji Polski. „Pierwsza bramka przypadkowa, druga też. Piłka nożna to gra błędów. Ale czy nasza gra mogła się nam podobać? Nie oddaliśmy celnego strzału w pierwszej połowie meczu, więc jak mogliśmy ten mecz wygrać?” – zaznaczył Ćmikiewicz.

Medalista mundialu z 1974 roku przekonuje, że druga połowa spotkania może dawać nadzieję na lepszą grę w pozostałych meczach. „Zawodnicy chcieli zmienić wynik meczu, w drugiej połowie ta gra wyglądała lepiej. Dziwie się, że nie zagraliśmy od początku tak bardziej agresywnie. Trener Nawałka ustawił zespół bardzo ofensywnie. Ja się tego nie spodziewałem. Myślałem, że Jacek Góralski zagra w środku. To jest bardzo ambitny, wytrzymały i twardy zawodnik. Zawiodły gwiazdy tej drużyny. Zawiódł Lewandowski, który był niewidoczny, zawiódł Milik, który był niewidoczny. Zawiódł nawet Zieliński, który miał rozprowadzać grę. Dołączyliśmy do grona drużyn które wypadły słabo. Kiedy pomyślimy o Niemcach, Brazylijczykach, Argentyńczykach trochę się raźniej robi, bo Polska jest w dobrym gronie.”

Spotkanie Polaków z Senegalczykami zakończyło pierwszą kolejkę fazy grupowej mistrzostw świata. Były reprezentant Polski podkreśla, że do tej pory wszystkie spotkania były bardzo ciekawe. „Mecze są bardzo wyrównane. W końcówkach mieliśmy bramki strzelone już w doliczonym czasie gry. Moim faworytem jest Islandia – to jest drużyna którą pokochałem. Islandia ma 350 tysięcy obywateli, a dobrali sobie paru takich piłkarzy którzy zawojują świat. (…) Zaimponował mi mecz Portugalii z Hiszpanią, no i oczywiście Cristiano Ronaldo.”- zakończył Ćmikiewicz.
W innym meczu grupy H Japonia pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1.

24 czerwca – w niedzielę – Polacy zagrają w Kazaniu z Kolumbią, Senegal w Jekaterynburgu z Japonią.