9.8 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Ciotka Kim Dzon Una opowiada o nieznanych szczegółach z biografii swojego siostrzeńca

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

„Washington Post” zamieszcza wywiad z ciotką Kim Dzon Una. 60-letnia siostra matki północnokoreańskiego przywódcy opowiada nie tylko o swoim życiu w Ameryce, ale także o nieznanych dotąd szczegółach z biografii swojego siostrzeńca.
Ko Yong Suk i jej mąż Ri Gang uciekli do Stanów Zjednoczonych 18 lat temu. Dziś żyją pod przybranym nazwiskiem. Prowadzą pralnię chemiczną w Nowym Jorku. Mają troje dorosłych dzieci. Poradzili sobie sami – chociaż kiedy przylecieli do Ameryki, na dobry początek dostali od CIA 200 tysięcy dolarów. Za te pieniądze kupili dom, w którym mieszkają do dziś.
W wywiadzie dla „Washington Post” Ko ujawnia, że Kim Dzon Un urodził się w 1984 roku, a nie, jak się spekuluje, w 1982 czy 1983. Ko jest tego pewna, ponieważ jeden z jej synów urodził się w tym samym czasie. „Obu zmieniałam pieluchy” – mówi ciotka przywódcy Korei Północnej.
Spędziła też z Kim Dzong Unem kilka lat w Szwajcarii, gdzie pod fałszywym nazwiskiem zdobywał wykształcenie. Jak opowiada, mieszkali w niewielkim domu, jak zwyczajna rodzina. Ko udawała, że jest matką Kima. Czasem robili wypady do Disneylandu pod Paryżem, na Lazurowe Wybrzeże czy na narty w szwajcarskie Alpy. Ciotka Kim Dzon Una uważa, że miał szansę wyrosnąć na normalnego człowieka, gdyby nie ludzie, którzy otaczają go w Pjongjangu.
Rodzina Kimów rządzi Koreą Północną żelazną ręką od ponad 70 lat. Obywatele poddawani są stałej kontroli. Niepokorni trafiają do obozów pracy, w których ludzie są torturowani i zabijani. Większość społeczeństwa żyje w biedzie, a duża część państwowych funduszy jest przeznaczana na zbrojenia, w tym program atomowy.
TS/(IAR)/washingtonpost/wł./dabr/wk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520