“Chrześcijański” poradnik podpowiada jak …bić dziecko. W sieci istna burza

“Chrześcijański” poradnik podpowiada jak …bić dziecko. W sieci istna burza

W sieci rozpętała się istna burza, po tym jak, jedna z Internautek udostępniła w swoich mediach społecznościowych skandaliczne porady dla rodziców zawarte w książce “Pasterz serca dziecka”. Dowiadujemy się z niej m.in. że w ramach kary, za nieposprzątane zabawki, dziecko powinno dostać klapsa. W książce określono nawet, że w tym celu należy “usunąć rzeczy, które mogą zneutralizować karę (pielucha, kalesony itp.) To niestety nie koniec “porad”, które autor zawarł w swojej pozycji.

 

Skandaliczne porady w książce o wychowaniu dzieci. “Pasterz serca dziecka” podpowiada jak… dawać klapsy dziecku
Jesteś rodzicem i zastanawiasz się jak poradzić sobie z nieposłuszeństwem swojego dziecka? Zgodnie z mądrościami zawartymi w książce “Pasterz serca dziecka”, powinieneś… dać mu klapsa. We wspomnianej książce zaprezentowano przykładowy dialog, który rodzic może odbyć z dzieckiem, gdy to coś przeskrobie.

 

“Tatuś kazał ci pozbierać zabawki, prawda?”
“Tak.” (dziecko przytakuje)
“Nie zrobiłeś tego, co kazałem.”
“Tak.” (z głową spuszczoną w dół)
Wiesz, co tatuś musi teraz zrobić. Muszę dać ci klapsa…”

Dzięki takiej rozmowie możesz się przekonać, że dziecko wie, dlaczego dostaje lanie. – czytamy dalej w książce.

“Karanie musi być wyrazem twojego posłuszeństwa Bożym poleceniom i troski o dobro dziecka”

Dalej robi się jeszcze “ciekawej”:

Rodzic dowiaduje się, że “dawanie klapsa dziecku” w ramach kary nie jest wyładowaniem złości, lecz “próbą przywrócenia go do stanu, w którym Bóg obiecuje swoje błogosławieństwo”, Rodzic zyskuje również wiedzę o tym, jak należy dawać dziecku klapsy.

Usuń rzeczy, które mogą zneutralizować karę (pielucha, kalesony, itp.) Zaraz po wykonaniu kary załóż odzież z powrotem. Najlepiej, jeżeli dziecko położysz na swoich kolanach zamiast na krześle czy łóżku. – czytamy dalej.

Na treści zawarte w książce “Pasterz serca dziecka”, którego autorem jest Dr Tedd Tripp, zwróciła uwagę psycholożka Magdalena Komsta. Kobieta na swoim facebookowym profilu Wymagajace.pl – Magdalena Komsta umieściła zdjęcia z tejże pozycji.

W komentarzach pod postem wywiązała się długa dyskusja, ludzie nie kryją swojego oburzenia. Głos zabrały także organy zajmujące się ochroną praw dziecka.

Skandaliczne! Oczywiście podejmiemy działania w tej sprawie! – napisała pod postem Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Pasterz serca dziecka – “uczy jak wpajać dzieciom, co w życiu naprawdę się liczy”

Autorem książki jest dr Tedd Tripp – pastor i jak czytamy na stronie wydawnictwa Słowo Prawdy, ceniony specjalista w zakresie poradnictwa, wychowywania i duszpasterstwa. Z opisu dowiadujemy się także o tym, że Tripp jest mówcą konferencyjnym, prowadzącym wiele warsztatów i seminariów. Prywatnie jest ojcem trójki dzieci i dziadkiem siedmiorga wnucząt. Na stronie wydawnictwa Słowo Prawdy zamieszczono także fragment Słowa Wstępnego ze wspomnianej książki, w którym czytamy:

Książka Pasterz serca dziecka uczy, jakie powinny być nasze cele wychowawcze oraz jak je osiągnąć: Jak wpajać dzieciom, co w życiu naprawdę się liczy i jak komunikować to słowem i czynem? […] Mówi o tym, czym jest komunikacja i dyscyplina, gdy stosowane są przez mądrze kochających rodziców. […] Uczy jak tego dokonać, pokazując zasady i ich zastosowanie.”

Tuż po tym jak w sieci zrobiło się głośno o kontrowersyjnych metodach zawartych w książce “Pasterz serca dziecka”, do sprawy odniosło się Wydawnictwo Słowo Prawdy.

W związku z kontrowersjami wokół książki Tedda Trippa “Pasterz serca dziecka” została podjęta decyzja o tymczasowym wstrzymaniu jej sprzedaży.

Do sprawy odniósł się także Mikołaj Pawlak, rzecznik praw dziecka.

Trudno uwierzyć, że to prawda. Tę książkę trzeba jak najszybciej wycofać z rynku. To nawoływanie do bicia dzieci, a to przestępstwo. Zajmę się tym w trybie pilnym! – czytamy na Twitterze rzecznika praw dziecka.

Red. SR PolskaPress AIPCOMMENTS

WORDPRESS: 0