Chiny: “Ziemia obiecana” w Teatrze Ludowym w Pekinie

Chiny: “Ziemia obiecana” w Teatrze Ludowym w Pekinie

“Ziemia obiecana” to kolejna polska propozycja teatralna w Chinach. Spektakl oparty na motywach powieści Władysława Reymonta zostanie trzykrotnie pokazany w pekińskim Teatrze Ludowym. Spektakl w reżyserii Remigiusza Brzyka został zrealizowany przez Teatr Nowy z Łodzi. “Ziemia obiecana” będzie pokazana w ramach odbywającego się cyklicznie Międzynarodowego Festiwalu Teatru Sztuki Ludowej.

Dyrektor Teatru Nowego w Łodzi Krzysztof Dudek uważa, że “Ziemia obiecana” jak mało która powieść może Chińczykom przypaść do gustu. “Mam tu na myśli nawet współczesną historię Chin, kiedy obserwujemy niezwykle mocny wzrost gospodarczy, a ‘Ziemia obiecana’ opowiada podobną historię, tylko 100 lat wcześniej – w Łodzi” – mówi Krzysztof Dudek.

Wcześniej pekińska publiczność mogła obejrzeć między innymi “Dziady” w reżyserii Michała Zadary, czy “Króla Leara” w reżyserii Jana Klaty.

Konferencji prasowej poświęconej “Ziemi obiecanej” towarzyszyła promocja chińskiego tłumaczenia powieści Władysława Reymonta. Spektakl zostanie pokazany w stolicy Chin dzięki wsparciu Programu Azja Instytutu Adama Mickiewicza oraz Instytutu Polskiego w Pekinie.

Polski teatr – dzięki programowi intensywnej promocji na najważniejszych scenach Chin – jest już w Państwie Środka rozpoznawalną marką. W ostatnich latach w Pekinie, Tianjinie, Szanghaju czy Harbinie były prezentowane najważniejsze spektakle najbardziej znanych polskich twórców teatralnych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz/Pekin/mcm/dabr

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0