Chiny: W czasie koronawirusa coraz więcej placówek kulturalnych w Chinach rozwija swoją aktywność w internecie

Chiny: W czasie koronawirusa coraz więcej placówek kulturalnych w Chinach rozwija swoją aktywność w internecie

Epidemia koronowariusa i związane z nią ograniczenia sprawiają, że coraz więcej placówek kulturalnych w Chinach rozwija swoją aktywność w internecie. Chińskie muzea i galerie oferują wirtualne zwiedzanie wystaw.

Ze względu na epidemię koronawirusa w Hongkongu odwołano największe targi sztuki współczesnej w Azji – Art Basel. Organizatorzy zachęcają jednak galerie do wirtualnych pokazów. Na ten krok zdecydowała się m.in. galeria Hauser & Wirth, która podczas targów w Hongkongu zamierzała pokazać prace Lorny Simpson. Po odwołaniu Art Basel właściciele galerii zamierzają stworzyć wirtualną wystawę poświęconą ich obecności na hongkońskich targach.

Organizatorzy Art Basel zapowiedzieli, że wystawy on-line mają od teraz uzupełniać ofertę targów organizowanych m.in. w Hongkongu i Miami. W Szanghaju ze względu na obecną sytuację specjalne wirtualne wystawy przygotowały m.in. Szanghaj Power Station of Art, Tank Szanghaj i Muzeum Sztuki. W Pekinie wystawę zatytułowaną „Hipotetyczny pokaz w zamkniętym Muzeum” prezentuje w internecie M Woods Museum. Pośród prac znalazły się głównie te, które najbardziej korespondują z medium, jakim jest internet – sztuka wideo i fotografie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Pekin /em/skCOMMENTS

WORDPRESS: 0