Chiny: Dymisja kluczowych urzędników w prowincji Hubei, która jest ogniskiem koronawirusa

Chiny: Dymisja kluczowych urzędników w prowincji Hubei, która jest ogniskiem koronawirusa

Chińskie władze podjęły decyzję o zdymisjonowaniu kluczowych urzędników w prowincji Hubei, która jest ogniskiem koronawirusa. Odwołano między innymi szefa lokalnych struktur komunistycznej partii, a także przewodniczącego komisji zdrowia. W Hubei z powodu koronawirusa zmarło ponad 1000 osób.

To najwyżsi rangą urzędnicy, których odwołano w Chinach w związku z epidemią. Lokalne władze w stolicy prowincji Hubei – Wuhan były krytykowane za ukrywanie informacji w początkowej fazie epidemii. Zdaniem ekspertów, gdyby pod koniec grudnia ubiegłego roku poważnie potraktowano raporty części lekarzy ostrzegające przed zarażeniami podobnymi do SARS, nie doszłoby do epidemii na taką skalę, z którą obecnie zmagają się Chiny.

W całych Chinach zarażonych jest ponad 42 000 osób. Rośnie też liczba wyleczonych pacjentów. Obecnie jest ich około 4000. Władze Pekinu i Szanghaju wprowadziły dalsze restrykcje dla mieszkańców w związku z koronawirusem. Wszystkie osoby wracające do tych miast po przedłużonej przerwie świątecznej muszą przejść dwutygodniową kwarantannę.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Tomasz Sajewicz/Pekin/wkCOMMENTS

WORDPRESS: 0