Chiny: 217 przypadków wystąpienia nowego typu koronawirusa

Chiny: 217 przypadków wystąpienia nowego typu koronawirusa

Prezydent Chin Xi Jinping wezwał do powstrzymania rozprzestrzeniania się nowego typu koronawirusa. Do tej pory stwierdzono 217 przypadków wystąpienia wirusa, wywołującego zapalenie płuc. Trzy osoby zmarły.

Prezydent, cytowany przez chińską telewizję, powiedział, że życie i zdrowie obywateli powinno być najwyższym priorytetem, a rozprzestrzenianie wirusa należy zdecydowanie powstrzymać.

Komisja Zdrowia w mieście Wuhan, uważanym za centrum epidemii, poinformowała o wykryciu w weekend 136 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Pierwsze 2 przypadki zakażenia stwierdzono w pekińskiej dzielnicy Daxing. Nowy typ zapalenia płuc wykryto również u jednego pacjenta w Shenzhen. Wcześniej stwierdzono przypadki zarażenia także w Japonii i Tajlandii.

Tymczasem Centrum Analiz Globalnych Chorób Zakaźnych londyńskiego Imperial College uważa, że liczba zakażonych w samym Wuhan może być znacznie wyższa i sięgać 1700 osób. Chińskie władze nie komentują tych doniesień. W chińskich mediach społecznościowych cenzurowane są nagrania pochodzące z targu owoców morza w mieście Wuhan, gdzie – jak się przyjmuje – doszło do większości zakażeń koronawirusem. Na zdjęciach w mediach społecznościowych widać, że oprócz owoców morza na targu sprzedawano dzikie zwierzęta.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Reuters&IAR wcześniejsze/Siekaj/wkCOMMENTS

WORDPRESS: 0